logo3

Про проект

Проект Бібліотека українського мистецтва відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 500 художників, і розділ Українські художники постійно поповнюється.

Основний контент сайту uartlib.org складається з електронних копій книг про українських митців та українське мистецтво, виданих протягом ХХ-ХХІ століття в Україні та за кордоном.  

Альбоми українських художників виходили в СРСР мізерними тиражами, і зараз знайти їх у продажу навіть у букіністів майже неможливо.  У “Бібліотеці” книги викладені у зручному pdf-форматі та у більшості знаходяться у вільному доступі, у дуже добрій якості. Таким чином, Бібліотека українського мистецтва виступає як незамінний інструмент освіти.

На сайті також є розділи Журнали, Статті, Дитячі книги з ілюстраціями українських художників.

Наприкінці 2015 року відкрито розділ Книжкова крамничка, де представлена спеціалізована література з українського мистецтва.

“Бібліотека…” не тільки заповнює нішу життєво-необхідного ресурсу для усіх, хто цікавиться українською культурою, а й провадить дослідницьку роботу. Найяскравіші приклади цієї роботи можна побачити у розділі Ексклюзив, де ми, зокрема, доводимо, що Казимир Малевич – це український художник, та вперше з 1928 року публікуємо ілюстрації Олени Кульчицької до книги “Тіні забутих предків”.

Також серед культурологічних досягнень “Бібліотеки українського мистецтва”: оприлюднення книг Юрія Лащука та матеріалів про Ігоря Диченка, участь у виставці робіт Яківа Гніздовського в Національному художньому музеї України, вшанування пам’яті Олександра Богомазова у Золотоноші.

Статистика користувачів

За період 10.05.2017-16.05.2018 відвідуваність сайту “Бібліотека українського мистецтва” зросла на 22.45% у порівнянні з тим же періодом минулого року. Протягом 12 місяців сайт відвідало 75 тисяч осіб, які переглянули 192 тисячі сторінок. Більше 70% відвідувачів прийшли через пошукові системи:

Сайт переважно відвідують з таких країн: Україна, США, Росія, Німеччина, Нідерланди, Польща, Канада, Великобританія, Франція. Представлені основні вікові категорії, але більшість користувачів — у віці 25-34 роки:

Видання книг

Бібліотека українського мистецтва у 2016 році розпочала видавничу діяльність. На сьогодні тиражами у 100-150 екземплярів БУМ видала три книги:

Допомогти проекту

“Бібліотека українського мистецтва” потребує двох видів допомоги:

  • по-перше, у вигляді книжок – як реальних, так і в електроному вигляді. в останньому випадку надіслати їх можна на адресу uartlib@gmail.com, а реальні – передати Катерині Лебедєвій, зв`язатись з якою можна по телефону 067 918 67 36 або за допомогою електронної пошти,
  • по-друге, проекту можна допомогти грошима, переказавши їх на картку приватбанку 5168 7422 2150 6334.

Послуги бібліотеки

Бібліотека українського мистецтва готова надавати послуги щодо розшуку інформації про українське мистецтво та українських художників. Прохання звертатися за електронною адресою uartlib@gmail.com, телефоном +380679186736 (Катерина).

Права використання матеріалів

Текстові та графічні матеріали (об’єкти авторського права), розміщені на сайті “Бібліотека українського мистецтва”, можуть бути використані користувачами без надання письмового дозволу “Бібліотеки”, виключно при умові встановлення гіперпосилання у вигляді: Бібліотека українського мистецтва (http://uartlib.org), розміщеній у першому абзаці матеріалу, що копіюється.

При копіюванні  матеріалів з сайту “Бібліотеки українського мистецтва” для інтернет-видань обов’язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на сторінку матеріалу, що копіюється. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів. Гіпер-посилання (для інтернет-видань) має бути розміщене в подзаголовку або першому абзаці матеріалу.

При повному або частковому цитуванні матеріалів з сайту “Бібліотеки українського мистецтва” обов’язкове усне посилання (для теле- та радіопрограм) та письмове посилання (для друкованих видань).

Контакти

З усіх питань прохання контактувати з Катериною Лебедєвою, телефон 067 918 67 36, адреса uartlib@gmail.com.

Translate »