Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

Володимир Александрович. Українське малярство 13-15 століть

Львів, 1995. 233 сторінки.

Львів, 1995. 233 сторінки.

До тому входять дві студії, об`єднані проблематикою пізньої стадії розвитку мистецької культури княжої України та її історичної долі.
Вивчення ікони Богородиці Одигітрії з Успенської церкви у Дорогобужі дозволило датувати її останньою третиною 13 століття й характеризувати як найвидатнішу пам`ятку елітарного напрямку української мистецької культури другої половини 13 – першої половини 14 століть. Дослідження документальних матеріалів про перемиського священика Гайля – виконавця малярських ансамблів фундації Владислава II Ягайла у костьолах Польщі – у контексті розвитку перемиської школи українського малярство дало атрибуцію групи ікон, стилістично близьких до фресок королівської фундації у колегіатах Сандомиру та Вісліці. Розгляд цих пам`яток на тлі еволюції перемиського малярства 15-16 століть характеризує діяльність Гайля та перемиських майстрів його кола як звернуту до традиції княжої доби останню визначну сторінку історії українського монументального малярства.

Завантажити PDF (6,14 МБ)

Книги

Всі книги
'
Share This