Друзі! Мене звати Катерина, я — засновник і керівник проекту Бібліотека українського мистецтва.

Цей сайт почався навесні 2014 року зі стопки букіністичних книжок і шаленого ентузіазму поділитися інформацією про українське мистецтво. Тоді й ніхто не міг уявити, що вже за три роки сайт відвідуватимуть щодня сотні людей із різних країн світу, що кількість відсканованих книжок сягне тисячі, а мистецтвознавчі  відкриття вимірюватимуться десятками.

Зараз у планах — наповнення нових розділів, сканування рідкісних книжок і ще більше захоплюючих ілюстрацій.
Як розвиватиметься Бібліотека українського мистецтва далі, цілком залежить від вас. Повірте — допомога на будь-яку суму буде доречною.

Підтримати Бібліотеку українського мистецтва

Тим, хто зробив внесок на суму від 2700 гривень ми даруємо всі три лимітовані видання Бібліотеки.

Видання книг

Неймовірно, які унікальні книжки і які світового рівня ілюстрації українських художників можна знайти, якщо цим постійно займатися! Дещо нас так вразило, що Бібліотека українського мистецтва у 2016 році розпочала видавничу діяльність. На сьогодні тиражами у 100-150 екземплярів БУМ видала три книги:

Видавничий процес був ініційований ще й для того, щоб підтримувати проект фінансово. Але прибуток від продажу книжок не покриває навіть технічних витрат сайту.

Ми дуже вдячні, тому що з вашою підтримкою зможемо:

  1. Наповнити біографічними довідками розділ Українські мистецтвознавці,
  2. Купити та відсканувати сотні дитячих книжок 1950-80-х років з ілюстраціями українських художників,
  3. Придбати сучасний сканер,
  4. Робити той контент, яким Бібліотека наповнювалася три попередні роки: біографічні довідки про художників, альбоми і каталоги робіт українських майстрів, розділи Ексклюзив, Статті, Журнали, Фотоархів,
  5. Перекладати матеріали для англомовної версії сайту.

 

Спеціальним сканером формату A3 (на фото) можна швидко і якісно сканувати букіністичні книги, не пошкоджуючи їх.
Ми збираємо по крихтах і зберігаємо онлайн інформацію про українське мистецтво. Саме завдяки Бібліотеці і через сто років можна буде побачити роботи тих художників, інформація про яких інакше загубилася би. Тож і від вас залежить те, що будуть знати про українське мистецтво майбутні покоління землян загалом і українців зокрема.

Користувачі Бібліотеки

Трохи статистики: за період 10.05.2017-16.05.2018 відвідуваність сайту “Бібліотека українського мистецтва” зросла на 22.45% у порівнянні з тим же періодом минулого року. Протягом 12 місяців сайт відвідало 75 тисяч осіб, які переглянули 192 тисячі сторінок. Більше 70% відвідувачів прийшли через пошукові системи:

Сайт переважно відвідують з таких країн: Україна, США, Росія, Німеччина, Нідерланди, Польща, Канада, Великобританія, Франція. Представлені основні вікові категорії, але більшість користувачів — у віці 25-34 роки:

Вдячні за вашу підтримку!

Translate »