Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

З самого зародження Бібліотеки українського мистецтва у планах було зробити розділ про українське декоративне мистецтво. Нарешті такий розділ з`явився. Виникло питання – як краще його назвати?

В англійській мові є вичерпний термін “applied arts”.  Формулювання “народне декоративне” не зовсім коректне, бо “народне” і “декоративне” – не синоніми. “Декоративно-ужиткове” чи “декоративно-побутове” звучить не дуже гарно. І тут на допомогу прийшов журнал Нова генерація – його редколегія наприкінці 1920-х років винайшла на диво ємний термін “побутотворче мистецтво”.

Так що сьогодні з радістю презентуємо розділ Декоративне та побутотворче мистецтво, в якому дуже багато матеріалу. Тут зібрані книжки про мистецькі речі, які знаходять застосування у побуті: одяг, килими, посуд, меблі, іграшки тощо.

'
Share This