Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ОСИП БІЛОСКУРСЬКИЙ

1883–1943

Осип Білоскурський

Осип Білоскурський

Закінчив Коломийську гончарну школу (1908), працював на керамічній фабриці у Львові, майстром кераміки у Миргородській художній школі імені М. Гоголя та в Опішні на Полтавщині, організовував майстерню художньої кераміки в Черкасах.

Інспектор Народного комісаріату освіти УРСР, за його старанням в Умані та у Черкасах відкриваються школи гончарства. Від 1930-х років Осип Миколайович живе в столиці Казахської PCP – Алма-Аті, де відкриває керамічну експериментальну майстерню, займається музейними справами.

Твори Осипа Білоскурського експонувалися на Всесоюзній сільськогосподарській виставці у Москві; на міжнародній виставці в Парижі отримали срібну медаль. Виготовляв декоративні полумиски, вази, архітектурні вставки, керамічне обличкування будинку товариства “Дністер” та “Академічної громади”, головного вокзалу у Львові.

Осип Білоскурський – автор 11 книг про українську народну кераміку.

Українські художники

Всі художники
'
Share This