Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

МИКОЛА БИТИНСЬКИЙ

1893–1972

Микола Битинський

Микола Битинський

Мистецький критик, маляр, графік, ґеральдист, поет, педагог. З сім’ї священика. Закінчив педагогічні курси у Кам’янці-Подільському, де також навчався у художньо-промисловій школі. Перебував у лавах Армії УНР (1918-1920). 1920-о року потрапив до таборів для інтернованих у Щеп’юрні та Каліші (Польща). У 1923-у переїхав до Праги, закінчив Український високий педагогічний інститут ім. М. Драгоманова (1928). На приватних курсах вивчав геральдику і графічні техніки. Входив до редакції журналу військово-громадської думки “Гуртуймося” (1932-1935). Перед Другою світовою війною вчителював на Закарпатті. У 1945-у році емігрував до Німеччини, у 1951-у – до Канади. Викладав історію українського мистецтва на курсах українознавства. Член УСОМ. Співпрацював з Українським Геральдичним і генеалогічним товариством. Автор збірки поезій “В громі і бурі” (1923), балади “Сузір’я лицарів” (1936), наукових досліджень “Козачі герби” (друком не вийшло), “Військові відзнаки Української національної армії” (1932). Розробляв проекти державних відзнак, нагород, знамен і хоругов Української держави й Армії УНР.

Автор “Альбому гербів українських земель” (32 таблиці), “Гербів українських гетьманів” (20 таблиць), “Уніформ українського війська доби Визвольної боротьби 1917-1921 рр.” (186 таблиць). Малярські твори: “Ангел помсти”, “Чорний Буревій”, “Розстріл 359 героїв-мучеників у Базарі” та ін.; ікони в церквах США і Канади. Розробляв архітектурні проекти, працював над проектами надгробних пам’ятників. Створив обкладинки книжок С.Русової “Нові методи дошкільного виховання”, Н.Гордаш-Дяченкової “Сольовий спів”. Найбільша збірка його творів зберігається у Слов’янській бібліотеці Національної бібліотеки Чеської Республіки (Прага).

Книги про Миколу Битинського:

  • Микола Битинський. Сузір’я Лицарів: Зібрані твори. Торонто (Канада), Накладом Н.Битинської, 1975.

Книги Миколи Битинського:

Українські художники

Всі художники
'
Share This