Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ПАВЛО ФЕДІВ

1943

Павло Федів

Павло Федів

Павло Павлович Федів народився 26 вересня 1943 року у Львові. У 1968 році закінчив відділ художнього розпису Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Труша. Вчителі з фаху — С. І. Костирко, Т. С. Максисько, Т. М. Драган. У 1979 році закінчив вечірній відділ художнього скла Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Біографія Павла Федіва, корінного львів’янина, розпочалась у складні дні по­воєнного міста. Змалку запам’ятались квітучі сади та лісові масиви рідної Погу­лянки, химерна мальовничість Личаківського кладовища. А пейзажним малярством зацікавився ще в роки навчання у середній школі № 24, де гурток малювання вів невтомний ентузіаст, художник-аматор С. І. Яцищин. Саме він, знайомлячи своїх учнів з творчістю Івана Труша, Антіна Манастирського, Юліана Панькевича та Корнила Устияновича, зумів закласти в моло­дій творчій натурі основи любові й реалістичного відображення на полотні краси рідного краю, вміння побачити чарівність в буденному, здавалось би, сюжеті.

Значна частина творчого доробку Павла Федіва присвячена Львову, його архітектурним пам’яткам. Поряд з загальними панорам­ними видами—”Панорама Львова”, “Вид Львова з готелю «Дністер” і пейзажними планами рідного міста — “Вулиця Руська-Підвальна”, “Вулиця Миру”, “Привок­зальна”, “Біля польського консульства”, “Старий Глинянський тракт. Село Підберізці. Дуби Богдана Хмельницького”, на полотнах художника зображено львівські вулички та окремі будівлі, що мають мистецьку або культурно-історичну цін­ність — “Церква св. Юра”, “Костьол св. Магдалини”, “Бернардинський костьол”, “Національний музей”, “Палац Камелло”, “Церква св. Миколая з села Кривки”.

“Закутки Львова,— вважає Павло Федів,— мають свою специфіку — потріс­кані стіни будівель, стара штукатурка, зеленкуваті плями моху, сіро-коричнева бруківка повертають нас у середньовіччя чи ренесанс, у казкову гру світла і тіней старовинного міста. Тому й колорит творів повинен бути не розділеним, а наси­чені кольорами”.

Художник любить подорожувати, бував у Польщі, Німеччині, Франції, Єгип­ті. А свої враження від побаченого, нові архітектурні мотиви завжди прагнув за­фіксувати акварельними фарбами на папері: “Опольська Венеція”, “Міст на Оде­рі”, “Стара корчма в Ополе”, “Собор в Лейпцігу”, “Маяк в Александрії”, “Вежа Ейфеля в Парижі”, “Сфінкс в долині Гізи”. А сама техніка акварелі, котра перед­бачає точний і впевнений мазок, ще не терпить виправлення, безпосередність і спонтанність творчої манери спонукають митця до повного розкриття своїх можливостей та індивідуальних особливостей.

Жодна робота Павла Федіва, а працює він без ескізів чи попередніх начер­ків, не створена у стінах майстерні. В сонячний день чи непогоду, дощ чи сніг роз­починає він своє полотно й завершує на пленері. І тому довірливий діалог з нату­рою, реалістичне зображення її допомагають художникові схвильовано передати настрій, образ, стан, колірне багатство в картині, продумати мелодію барв, компо­зиційні ритми, передати внутрішній світ баченого.

Українські художники

Всі художники
'
Share This