Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

НІНА ГЕНКЕ-МЕЛЛЕР

1893–1954

Ніна Генке-Меллер

Ніна Генке-Меллер

Художниця-авангардистка, графік, сценограф, дизайнер інтер`єрів. Дружина Вадима Меллера.

Художню освіту здобула в студії Олександри Екстер (Київ) і одночасно – в художніх майстернях сіл Скопці (керівник Є.Прибильська) та Вербівка (засновниця Н.Давидова). Була близька до групи “Супремус”. З 1915-о року – завідуюча та головний художник кустарного пункту села Вербівка, до творчої співдружності з яким залучала відомих художників авангардистів. Тоді й були створені її власні супрематичні твори.

В перші пореволюційні роки працювала як художник-авангардист і як дизайнер-монументаліст, оформлюючи грандіозні видовища, та як книжковий графік. Була головним художником футуристичного видавництва “Гольфстрім”. В наступні роки працювала як дизайнер інтер`єрів, сценограф, куратор закладів декоративно-прикладного мистецтва.

Про Ніну Генріховну Володимир Татлін казав: “Із вас чотирьох родичів (Меллер, Шифрін, Маргарита та Ніна Генке) Ніна є найобдарованіша художниця”.

 

Українські художники

Всі художники
'
Share This