Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЮРІЙ КАМИШНИЙ

1962

Юрій Камишний

Юрій Камишний

Юрій Камишний народився 25 квітня 1962 року в Житомирі. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова. Член Національної спілки художників України. Постійний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

Своїми вчителями вважає батька — художника Костянтина Камишного, а також художників В. Шкуринського, М. Максименка, В. Власова, К. Філатова, В. Криштопінко. Роботи знаходяться в приватних колекціях українських та закордонних колекціонерів.

Його пейзажі схожі на непрочитані листки, на зашифровані послання, Спершу все досить звично: дерева, озера, хмари, старі, притулені до землі солом’яною крівлею хатки, — без господарів, без вирослих тут дітей, покинуті ними, та все ще не порожні, не здичавілі від пустки, а переповнені терплячим очікуванням ще ненароджених, ще не змертвілих. Зовні все зрозуміло, й лише згодом відкриваєш на них присутність непрочитаних з першого погляду знаків, а поволі, але незупинно, стаєш не лише свідком, ба й співучасником тихого потаємного дійства: ритуалу повернення власної душі у простір спільного тіла Українського Роду, в простір нашої генетичної пам`яті. Тоді, крізь буяння чортополоху на дворищі покинутого обійстя, неподалік і обабіч нього, раптом прогляне камінний козацький хрест, а на роздоріжжі ранньої зими вигулькне дерев’яний журавель, що так і не встиг відлетіти до вирію.

Про натюрморти Ю. Камишного хочеться поговорити окремо. До них більше пасує зовсім інше означення, взяте не з французької мови. Бо ж це зовсім не “мертва натура”, а якесь приховане, відгороджене од метушливих очей, похапливих оглядин існування, повите своєю внутрішньою загадковістю. Тому тут більш посутня назва “Stielleben” — “тихе життя”.

Українські художники

Всі художники
'
Share This