Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

САМУЇЛ КАПЛАН

1928–

Самуїл Каплан

Самуїл Каплан

Самуїл (Семен) Каплан відомий роботами різних жанрів – міськими пейзажами, портретами, жанровими творами; живописом та графікою. Художник єврейського походження народився в Баку, у 1937-у році його родина переїхала в Київ; з початком Другої світової війни евакуювалася до Оренбурга, після її закінчення знову опинилася в Києві. Під час війни Самуїл багато малював – зробив біля 1500 етюдів. З третьої спроби митець вступив до Київського художнього інституту, де в 1957-у році відбулася його перша виставка “Солдатські будні”. З того часу Каплан – постійний учасник обласних, республіканських, всесоюзних художніх виставок. У 1964-у році Самуїл Соломонович став членом Спілки художників СРСР.

Основна тема творчості Семена Каплана – людина та місто, часто у певному фантастичному вимірі. Роботам художника характерні ліризм, оптимізм, яскравість. Іноді на міських пейзажах він зображає сам себе.

З 1991-о року Каплан живе в Нью-Йорку; виставки проходили у різних містах США. Особливо відома серія його картин, присвячена терористичному акту 11 вересня 2001-о року. Художник – член Асоціації мистецтв Лос-Анджелеса.

“Я намагався бути нетривіальним, – розповідає Семен Каплан. – Картини ж свої тематично розділив би на три частини: місто з його будинками та вулицями, кохання, коти”.

Українські художники

Всі художники
'
Share This