Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ВІЛЬГЕЛЬМ КОТАРБІНСЬКИЙ

1849–1921

 

 

Вільгельм Котарбінський

Вільгельм Котарбінський

Київський художник польського походження, якого завжди цікавили явища на межі дійсного і фантазійного, що ніби народжуються уві сні, матеріалізуючись із місячного світла чи туману. Туман, котрий перетворюється в поетичний образ або страхітливе видовище, – одна з улюблених тем живописця.

Величезний спадок майстра існує в просторі декількох художніх тенденцій та напрямів: академізму, символізму, модерну.

Вільгельм Олександрович навчався у Варшавському класі рисунка та в римській Академії мистецтв святого Луки. З 1880-х років і до смерті живе в Києві. У 1887-у році Котарбінського разом з іншими уславленими художниками – М. Нестеровим, В. Васнєцовим, братами Свєдомськими, М. Врубелем – запросили для участі у розписах Володимирського собору. Ці роботи, попри різні оцінки сучасників, висунули ім`я Котарбінського у ряд найвідоміших художників того часу. Вільгельм Котарбінський і Павло Свєдомський написали 18 картин і 84 окремі фігури. Картини “Тайна вечеря”, “Вхід до Єрусалима”, “Розп’яття” і “Суд Пілата” написані Котарбінським у співпраці, а “Преображення Господнє”, “Четвертий”, “П’ятий” та “Шостий” дні творіння, а також портрети відомих діячів церкви різних часів – ним особисто.

Різнобічний талант митця знайшов своє втілення не лише в оздобленні Володимирського собору. “Універсалізм” Котарбінського, якому, за словами сучасників, був притаманний “дух красивості”, проявився також в історичному, пейзажному, портретному, релігійному жанрах, декоративних панно, виконаних для будинків заможних киян. Зокрема, митець розписав палаци, де зараз знаходяться музеї Національний імені Т. Г. Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 12) та імені Богдана і Варвари Ханенків (вулиця Терещенківська, 15-17).

Також Вільгельм Олександрович відомий як майстерний графік.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
'
Share This