Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ВІКТОР КОЗИК

1937

Віктор Козик

Віктор Козик

Віктор Георгійович Козик народився 29 жовтня 1937 року у Києві, в місті, з яким пов’язане усе його життя й творчість.

Художню освіту Віктор здобув у Республіканській середній художній школі імені Тараса Шевченка та Київському художньому інституті, який закінчив у 1963 році. Його педагогами були відомі українські митці Ілля Штільман, Карпо Трохименко, Володимир Костецький, Василь Забашта.

Віктор Козик зростав у сім’ї православних віруючих, де свято берегли релігійні й національні традиції. Батьки виховували в ньому любов до історії й духовності, почуття національної гідності. Одержимість, темперамент, оригі­нальне світосприймання митця знайшли відображення в пейзажному живописі. І вже за рік після закінчення навчання на міських, республіканських та всесоюзних художніх виставках з’являються його багаті й різнобарвні пейзажі Криму й Карпат, архітектурні мотиви старих міст з своєрідними мальовничими куточками, серії мор­ських пейзажів із зображенням портів Ялти, Севастополя, безмірності загадковості морських просторів. Велике місце в творчості художника посідає сільський пейзаж. Своєрідна краса села з річками й луками, дивовижними деревами, квітами стали улюбленими мотивами митця. Віктор любить мандрувати, про що свідчить багата й різноманітна географія його робіт. Але протягом усього творчого життя Козик не залишає київських мотивів. Наси­ченість колористичної гами, міцний малюнок, цілісність і власне духовне сприйняття древньої столиці відбилися в серії пейзажів Києво-Печерської Лаври, Видубицького монастиря, старовинних районів міста. Окремою гамою виділяються полотна із зображенням храмів колишнього златоверхого міста на Дніпровських схилах. У кращих роботах митця органічно взаємопов’язані радість буття, щедрість таланту й висока культура живопису, невтомні пошуки найемоційнішої образної виразності, глибокого духовного сприйняття й узагальнення навколишнього середовища.

Художні полотна Віктора Козика знаходяться у музеях Москви, Києва, Ялти, Севастополя, Ужгорода, у приватних колекціях США, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Польщі, Ізраїлю, Австралії.

Книги про Віктора Козика:

Українські художники

Всі художники
'
Share This