Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ОЛЕКСАНДР КОЗЮРЕНКО

1892–1959

Олександр Козюренко

Олександр Козюренко

Олександр Григорович Козюренко народився 10 квітня 1892 року в селі Гниляково нині Одеської області. 1905 року він — учень ма­лярного цеху Одеського суднобудівного заво­ду, з 1912 року вчиться в Одеському худож­ньому училищі в класі малюнка художника І. Колесникова. На початку першої світової війни майбутній художник — рядовий росій­ської армії, потім червоногвардієць на фрон­тах громадянської війни.

У 1921 році Козюренко стає членом Спіл­ки “Робмис” в Одесі, продовжує навчання в першій пролетарській художній студії-майстерні, якою керує Ю. Бершадський, працює художником губполітосвіти. З 1922 року художник співпрацює спочатку у вінниць­кій газеті “Червоний край”, потім у харків­ських газетах “Харківський пролетарій”, “Селянська правда”, “Колгоспне село”, у київ­ських — “Більшовик”, “Советская Украина”, “Комуніст” одночасно ілюструє журнали “Безвірник”, “Всесвіт”, “Декада”, “Червоний перець” тощо. У дні Другої світової війни Козюренко — художник-карикатурист в газетах “Красная Армия”, “Коммунист Та­джикистана”, “Радянська Україна”, в журна­лі “Перець”.

Відтоді і до кінця свого життя Козюренко — незмінний співробітник журналу “Перець”, протягом багатьох років — член редакційної колегії, завідувач художнього відділу журна­лу. Його карикатури, шаржі постійно друкую­ться в республіканських газетах та журналах. За видатні заслуги в розвитку українсько­го мистецтва Президія Верховної Ради УРСР 31 серпня 1950 року надала художникові почесне звання заслуженого діяча мистецтв УРСР. Помер Козюренко 28 квітня 1959 року. У жовтні 1961 року в пам’ять про визначного митця Спілка художників УРСР та редакція журналу “Перець” влаштували персональну виставку творів художника, яка продемон­струвала своєрідний талант і темперамент художника-бійця Олександра Григоровича Козюренка.

Син Олександра Козюренка – Юрій Козюренко – також став художником-карикатуристом.

Українські художники

Всі художники
'
Share This