Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЛЕОПОЛЬД ЛЕВИЦЬКИЙ

1906–1973

Леопольд Левицький

Леопольд Левицький

Леопольд Іванович творив у різних жанрах, але найцікавіша – його графіка. Вплив на творчість художника мав Львів, де він жив з 1946-о року. Тепер у місті – по вулиці Устияновича, 10 – працює Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького (з 1984-о року). Також музей імені художника у 1996-у році відкрився в його рідному селі Бурдяківці.

Творчість Левицького, як і все його життя, нерозривно пов`язана з історією революційного руху в Західній Україні. Найхарактернішою рисою творчості митця є вірність темі мужніх, волелюблних прагнень свого народу, його величі й краси. Ця тема звучить у його графічних і живописних творах, в ілюстраціях. Леопольд Левицький вмів показати правду життя через призму філософських роздумів, підносячи її до рівня соціальних узагальнень. Він невпинно поновлює і збагачує засоби своєї художньої мови. Порівнюючи між собою гравюри історичних циклів, бачимо, які вони різні за технічними якостями, манерою виконання. Левицький переконує нас, що погляд художника завжди зосереджується на визничних, переломних моментах історії, де особливо яскраво розкривається зміст і суть життєвих подій, де суспільні процеси, як і шляхи людської долі, яскраво виступають перед нашим зором.

В останні роки життя створив цикл картин карпатської тематики, а також серію, присвячену Григорію Сковороді. Характерно, що помер Леопольд Іванович за робочим столом – з різцем у руках.

Книги про Леопольда Левицького:

Книги з ілюстраціями Леопольда Левицького:

Статті про Леопольда Левицького:

Казки Леопольда Левицького

 

 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
'
Share This