Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЛЕВ КРАМАРЕНКО

1888–1942

Лев Крамаренко

Лев Крамаренко

Реалістичні засади творчості, постійний інтерес до навколишньої дійсності, досконале володіння різними техніками монументального та станкового живопису і велике колористичне обдаровання визначили не тільки характер мистецтва Льва Юрійовича, а й те місце, яке він посів серед художників України в 1920-30-і роки.

Навчався у Петербурзькій академії мистецтв (1906—1908) та у Паризькій академії мистецтв (1911). Згодом і сам став педагогом – в Українській Академії Мистецтв (1918-1932). Він прагнув, щоб його учні знали, любили і поважали мистецтво своєї батьківщини, знайомив їх з всесвітньовідомим пам`ятками стародавнього Києва, організовував під час літніх канікул студентські екскурсії-подорожі до Москви, Ленінграда, Чернігова та інших міст. Заохочував студентів відвідувати театри та концертні зали. Займався монументальним живописом, але, на жаль, більшість фресок Крамаренка не збереглася.

У малюнках і етюдах митець широко використовувв можливості різних технік і матеріалів, віддаючи перевагу тим з них, які підсилювали колористичну виразність твору. Так, він любив малювати м`яким італійським олівцем і сангіною, а для етюдів використовував переважно акварель та гуаш, а згодом і олію. Писав швидко, з натиском, прагнучи зберегти свіжість безпосереднього сприймання натури і чистоту кольорового рішення. “Пишіть швидше, – казав він учням, – не ялозьте, шукайте свіжості кольору”.

Людина активного темпераменту, пройнята живим інтересом до навколишнього світу, Крамаренко був чуйним до природи в усьому її багатстві та розмаїтті. Він любив подорожувати і виявляв себе як обдарований багатоплановий пейзажист, малююючи краєвиди околиць Києва, рідної Уманщини, індустріального Донбасу, мальовничого Криму та Кавказу. В багатьох роботах митцю вдалося не тільки розкрити неповторну красу природи, але й уловити і відворити внутрішній ритм людського життя.

Подією в життя Льва Юрійовича стали творчі відрядження до Узбекистану (1934) та Таджикистану (1935). Тривалий час він працював у Самарканді та Бухарі. Художника вразило життя великих середньоазіатських міст, в яких на той час нове ще тісно співіснувало зі старим.

Твори Льва Крамаренка, пройняті великою любов`ю до життя, позначені індивідуальним баченням світу і своєрідністю живописної мови.

Українські художники

Всі художники
'
Share This