Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

НАДІЯ ЛОПУХОВА

1928

Надія Лопухова

Надія Лопухова

Український графік, ілюстратор, художниця. Надія Лопухова народилася 25 березня 1928 року в селі Брусилові Жито­мирської області. З 1948-о по 1954-й роки навчалася у Київ­ському державному художньому інституті. Закінчила майстерню книжкової графіки, на “відмінно” захистивши диплом на тему “Ілюстрації та оформлен­ня до книги М. Бубеннова “Біла береза”.

З 1954-о року співпрацює у видавництвах “Молодь”, “Дитвидав” (згодом “Веселка”), “Дніпро”. Надія Лопухова працює не лише як художник книги, а й у галузі станкової графіки. У республіканських та всесоюзних виставках бере участь з 1959-о року.

У 1964-у році за серію літографій “Жіноча доля у творах T. Г. Шевченка”, що експонувались у Москві на ювілейній художній виставці, присвяченій 150-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, удостоєна почесного диплома Спілки художників СРСР.

Серед найкращих книг з ілюстраціями Надії Лопухової: збірка “Ладоньки-ладусі” (1959), українська народна казка “Сорока-білобока” (1960), казка “Крихітка-Хаврошечка” (1964), казка “Ох” (1969), драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня” (1970), “Королівська таємниця” (1970), “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” (1974).

Твори Надії Лопухової зберігаються у багатьох музеях України. Ілюстрації художниці до дитячих книжок яскраві і життєрадісні, щирі, ліричні і водночас мажорні, пристрасні, емоційні, полонять красою кольоровї гами, чітко розробленою ритмікою композицій, довершеною пластикою. Вони привчають око дитини до прекрасного, виховують художній і естетичний смак.

Українські художники

Всі художники
'
Share This