Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

АДОЛЬФ ЛОЗА

1931–2004

Адольф Лоза

Адольф Лоза

Адольф Лоза народився 14 січня 1931 року в Маріуполі Донецької області. У 1959 році Адольф Іванович закінчив Одеське художнє училище, а через сім років – Харківський художній інститут. Випускник Грєковки, А. Лоза був вихований на принципах південноросійської школи – творах Киріака Костанді, Павла Нілуса, Тита Дворнікова – і став продовжувачем цих чудових традицій.

Майстер пейзажу, художник зі своїм баченням природи, Адольф Лоза був співаком Одеси і її мальовничих околиць. Його пейзажі овіяні приморськими вітрами, пронизані теплим світлом, напоєні сонцем. Рибальські човни і баркаси, вітрила, обривисті берега, курені, морський прибій, берега і дали – все це наповнено відчуттям радості життя.

Як зізнавався сам автор, “стихія води, моря – це те, що живить нас і тримає на цій землі. Море дає велику можливість для польоту фантазії. Для мене навіть маленький заливчик – початок величезного океану, на берегах якого живуть люди. А хороший художник служить красі, а значить – людині…”.

Нащадок кубанських козаків, він почитав працю і не виносив ліні і неробства. Ні в житті, ні тим більше в творчості. Ззовні суворий і небагатослівний, він був дуже тонким і чарівною людиною, володів проникливим розумом і біблійної мудрістю.

На рахунку Адольфа Івановича безліч виставок по всьому світу. Його роботами захоплювалися в Канаді, США, Італії, Угорщини, Японії, Польщі, інших країнах. Не кажучи вже про Україну, де творчість Лози багато в чому визначало рівень національної культури. Творчість майстра було по заслугах оцінений: художник був удостоєний звання народного.

В останні роки життя Адольф Лоза часто звертався до міфологічної і біблійної тематики. У Лози розуміння міфу пройшло довгу і складну еволюцію. Це була дистанція “зворотньої” ходи — від соцреалістичного міфу до міфів біблійно-євангелійного і овіяного легендою античного… Йде­ться не про звичну інтерпретацію міфу засобами ма­лярської техніки, а про таке його тлумачення, де реальне переплітається з нереальним, а серйозне дозоване нюансами авторської іронії, яка дозволяє ста­витися до міфу як до живої динамічної тканини, до­шукатись у його глибинах повчальних для кожного етичних уроків. На пошуки такого тлумачення пішли десятиліття.

Художник також володів даром прозаїка. Про це свідчать його записки і щоденники, яким він довіряв свої найпотаємніші думки. Друзі та близькі зібрали його рукописи і видали книгу “Записки художника”.

Адольф Іванович Лоза пішов з життя 4 січня 2004 року в віці 73-х років, залишивши після себе сотні полотен. Традиції майстра продовжує сьогодні його дочка – художник Наталя Лоза.

Українські художники

Всі художники
'
Share This