Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ПАВЛО МАКОВ

1958

Павло Маков

Павло Маков

Український художник. Член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, член-кореспондент Академії мистецтв України.

Павло Маков народився у 1958-у році у Петербурзі. Через п’ять років переїхав з батьками в Латвію, потім – в Україну, де його сім’я жила почергово у Ровно, Києві, Симферополі, і нарешті – у Харкові. В Симферополі Маков навчався у Кримському художньому училищі на відділенні живопису, потім протягом року відвідував Петербурзьку академію мистецтв як вільний слухач, а у 1984-у році закінчив графічний факультет Харківського художньо-промислового інституту.

Захоплення графікою, гравюрою, офортом було пов’язане для художника з самою природою цього мистецтва, яка найбільше відповідає його творчій індивідуальності. “У живописі я маю або закінчити картину, або, якщо мене щось не влаштовує, почати з нуля, з білого полотна. А тут – як сліди на снігу. Можна повернутися та подивитися на пройдене, і це пройдене лишиться з тобою. Художник може збирати у своїх роботах усі сліди того, що відбулося з ним”. Офорти Макова входять в контекст того “археологічного мистецтва”, яке з 1970-х років визначило широку тенденцію у світовій художній практиці, в українському ж мистецтві з’явилося пізніше – з кінця 1980-х.

У 1988-у році малюнки Павла Макова придбав Сумський художній музей. Тоді ж майстер вступив до Спілки художників України. У 1989-у році отримує свою першу премію – Гран-прі Всесоюзного бієнале графіки в Калінінграді. У 1991-у році чотири роботи художника придбала Третьяковська галерея. На початку 1990-х років Маков викладає у Королівському коледжі мистецтв в Лондоні, а у 1994-у стає членом Королівського товариства живописців та графіків Великобританії. З 2007-о він – член-кореспондент Академії мистецтв України.

Окрім названих його твори знаходяться в колекціях Державного музея ім. А. С. Пушкіна у Москві, Вікторії і Альберта в Лондоні, Metropolitan Museum в Нью-Йорку, Національній галереї у Вашингтоні, Національному музеї російського мистецтва у Києві, музеї Kelvingrove в Глазго, Центрі сучасного мистецтва в Осаці, Художньому музеї в Оденсі, Zimmerli ART Museum в Нью-Джерсі, в Національному художньому музеї в Таллінні, PinchukArtCentre в Києві.

Павло Маков – один з небагатьох визначних художників світу, який працює у традиційній техніці офорту. Блискуче та вільно володіючи усіма можливостями графіки, він об’єднує у своїх творах глибоку традиційність та сучасне розуміння часу та простору – головних тем і проблем творчості. “Магія графіки” Павла Макова зачаровує – він заглиблює глядача у загадковий світ найдрібніших зображень: рослин, тварин, будівель, планів, схем, тіней, знаків тощо, з яких з’являється великий світ його творів – окремих аркушів чи авторських книг.

З початку 1990-х Маков працює в особливому виді мистецтва, яке називається “art book”, “авторська книга”. Артбуки Павла Макова найчастіше – це образні “документальні містифікації”, що складаються з фотографій, колажів зі старих листів, шматочків шпалер, схем, малюнків, написів, чисел тощо у вигаданий автором сюжет.

Книги Павла Макова:

Українські художники

Всі художники
'
Share This