Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

АБРАМ МАНЕВИЧ

1881–1942

Абрам Маневич

Абрам Маневич

Абрам Аншелович належить до плеяди майстрів, котрі стояли біля витоків української культури 20-о століття. Його мистецтво визначало художні новації часу – ті живописні пошуки, в основі яких превалювало декоративне начало. А час, позначений політичними і соціальними потрясіннями, визначив долю митця – той його життєвий шлях, що простягнувся від берегів Дніпра до берегів Гудзону.

До двадцяти років Абрам Маневич жив у Білорусії, потім переїхав до Києва. 1901-о року вступив до Київського художнього училища, де навчався разом з Олександром Богомазовим, Олександрою Екстер, Олександром Архипенко. У 1905-1907-у роках навчається у Мюнхенській академії мистецтв. У 1913-у році в Парижі, у престижній галереї Дюран Рюеля, першовідкривача майже всіх прославлених імпресіоністів, відбулася виставка творів Маневича. Вибаглива паризька публіка захопилася пейзажами нікому не відомого київського маляра. У 1922-у році, рятуючись від революції, художник через Мінськ, Варшаву та Лондон дістається Нью-Йорка, де оселяється у Бронксі. Сусідом його був Давид Бурлюк. У 1935-у році Абрам Аншелович познайомився та згодом подружився з Альбертом Енштейном. На одній з виставок видатний німецький математик купив пейзаж Бронкса роботи Маневича. Останній не хотів брати плату, на що Енштейн сказав: “Я не такий бідний, аби приймати такі подарунки, ви – не такий багатий, щоб роити їх”. Зрештою він передав митцеві чек “на фарби для майбутніх картин”.

Художник-пейзажист Абрам Маневич відтворив неповторність образів землі, на якій йому випало жити. Визнаний співець провінції, він малював маленькі українські міста Чернігівщини, Поділля. Надихали і краєвиди Києва: митця привалювали мальовничі околиці міста – Солом`янка, Куренівка, Поділ; той світ, де повільно плине час та проходить життя “маленької людини”. Він зображав одноповерхову прозаїчну Америку і буденну фермерську Канаду. У його темпераментно написаних полотнах завжди динамічно пульсує життя і тонко звучить мелодія елегійного смутку. Мудрий філософ, Маневич зумів збагнути глибинну сутність буття. За сірими стінами будинків художник відчував людську тугу, за буянням полум`янистих фарб осені уловлював одвічне згасання природи. Почуття тихого суму – це той “попіл Клааса”, що стукав у серце Маневича, та незнищена скорьбота його гнаного народу, яку він пізнав у дитинстві, в єврейських кварталах маленького поліського Мстиславля. Таку ж світлу зажуру випромінюють і мальовничі фантазії народженого, як і він, у білоруській глибинці Марка Шагала, і сповнена колоритного гумору проза Шолом-Алейхема – киянина, померлого, як і Маневич, в США.

Українські художники

Всі художники
'
Share This