Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ВАСИЛЬ МАСЮТИН

1884–1955

Василь Масютин

Василь Масютин

Скульптор, маляр, графік, медальєр, письменник, історик мистецтва. Навчався у Київському кадетському корпусі (1902-1905), МУЖСА (клас професора С. Іванова; 1908-1914). У роки Першої світової війни мобілізований до російської армії. 1917-о повернувся до Москви. Перша персональна виставка в Рум’янцевському музеї (1920). 1921-о емігрував до Берліна. Член АНУМ, експонент її виставок. Брав участь у Ретроспективній виставці українського мистецтва (Львів, 1935). Член Товариства берлінських художників, учасник його виставок.

Автор досліджень “Гравюра і літографія”, “Томас Бюїк: художник-ґравер” (1922), повістей “Два з одного” (1936), “Царівна Нефрета” (1938). Розписав іконостас православної церкви в Берліні. Серед мистецького доробку – 63 медальйони (українські князі, гетьмани, діячі культури), скульптурні погруддя в дереві П. Скоропадського, П. Конашевича-Сагайдачного, Б. Хмельницького, П. Дорошенка, І. Мазепи, Г. Сковороди, Т. Шевченка, Ф. Прокоповича та ін.; символістичні офорти “Чоловікожінка”, “Жінка з хвостом”, цикл гравюр “Сім смертних гріхів”, кольорові дереворити – ілюстрації до казок Езопа, творів Миколи Гоголя, Оноре де Бальзака тощо.

Створив графічні портрети Симона Петлюри, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. Відомий як екслібрисист. Обкладинки та ілюстрації до творів А. Блока, Ф. Достоєвського, А. Пушкіна, М. Лєрмонтова (“Герой нашего времени”), Катрі Гриневичевої (“Шестикрилець”) та ін. Твори зберігаються в музеях та приватних збірках України, Німеччини, Росії, Чехії, США, Канади.

Українські художники

Всі художники
'
Share This