ВОЛОДИМИР МИКИТА

1931

Володимир Микита

Володимир Микита

Володимир Микита народився 1 лютого 1931 року в селі Ракошино Мукачівського району Закарпатської області (колишня Підкарпатська Русь в складі Чехословаччини) в родині землеробів. Після закінчення початкової школи поступив в Мукачівську гімназію, в якій навчався до входження в Закарпаття радянських військ. У 1947 році склав іспити в Ужгородське училище прикладного мистецтва і був прийнятий на 3-й курс. Його вчителями були А. Ерделі, Й. Бокшай, Ф. Манайло, Е. Контратович.

Після закінчення Ужгородського училища у 1950 році склав іспити до Львівського інституту прикладного мистецтва, але не був зарахований через політичні мотиви. Повернувшись додому, влаштувався на роботу в обласний будинок народної творчості на посаду методиста, де працював до призову в армію. З 1951 по 1954 рік перебував у лавах Радянської армії на острові Сахалін. Після демобілізації був прийнятий на роботу в художньо-виробничі майстерні Художнього фонду Закарпаття, де працював до виходу на пенсію в 2001 році.

З 1950 року учасник обласних художніх виставок, з 1957 року – республіканських, з 1961 року – всесоюзних, з 1966 року бере участь у виставках за кордоном (Угорщина, Словаччина, Франція, Румунія, Італія, Кіпр, Болгарія та ін.). У 1962 році Володимир Микита був прийнятий до Спілки художників України. У 1991 році присвоєно звання “Народний художник України”. У 2005 році – лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. З 2010 року – Почесний громадянин Ужгорода.

Твори художника знаходяться в фондах Міністерств культури України та Росії, в художніх музеях: Ужгорода, Москви, Києва, Одеси, Миколаєва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Кіровограда, Сум, Горлівки, Тернополя, Івано-Франківська, Севастополя, Хмельницького, Павлограда, Рівного, Харкова, Луганська, Умані, Красноярська (Росія), Вільнюс і Каунас (Литва), Кошице (Словаччина), Рожнява (Словаччина), Спішської Нова Вес (Словаччина), Міхаловце (Словаччина), Требішов (Словаччина), Кельна (Німеччина), Ніредьгаза (Угорщина), Панчева (Югославія), Венесуели і в приватних зібраннях усього світу. Творчість Микити освітлена більш ніж у 230 публікаціях.

Книги про Володимира Микиту:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »