Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

МИКОЛА ПОПОВ

1927–2010

Микола Попов

Микола Попов

Творчість українського графіка Миколи Тарасовича Попова багатопланова і багатожанрова – він з успіхом працює в станковій графіці, книжковій ілюстрації, в історичному жанрі, портреті, пейзажі, тонко володіє різними графічними техніками: аквареллю, літографією, офортом, працює в змішаній техніці і особливо полюбляє рисунок фломастером.

Своєрідність творчої індивідуальності митця проявляється в зверненні до сучасності, в намаганні осягнути глибоку суть повсякденних явищ життя, природи, їх високих проявів і смислу. Значне місце в творчості Микола Попова займає тема індустріальної праці, образи робітників. В індустріальних пейзажах художник вміє знайти виразний поетичний мотив, вибрати ефектну точку зору, яка дає можливість підійти до образного трактування того чи іншого мотиву.

Попов – лірик по натурі, характеру творчості. Прагнення лірично усвідомити простір, відібрати в мотиві основне, зробити його близьким і зрозумілим веде до пошуків нових просторових рішень композиції, образної завершеності. Ледь помітним дотиком фломастера митець передає прозорість повітря, тонке мереживо дерев, пташину зграю на гілках, стан природи – сонячний день, сутиніки чи туманний ранок, мерехтливу далину українських полів, ніжне пробудження весні. Малюнки Миколи Тарасовича відзначаються свіжістю, безпосереднім сприйняттям живої природи, гострою спостережливість, що прийшли до нього внаслідок постійної і наполегливої роботи з натури. Ці риси особливо відчутні в роботах “Зимка”, “Київ. Труханів острів”, “Тополя”, “Вид на Гоголівку”  (1971), “Озерце”, “Сутеніє”, “Весняний день” (1972), “Мій дивокрай” (1973) та в багатьох інших.

З 1961-о року художник викладав у Київському художньому інституті, у 1978-у році став професором кафедри графічних мистецтв. Твори Миколи Попова зберігаються в більше, ніж 40 музеях України, а також в галереях та приватних колекціях по всьому світу.

Книги про Миколу Попова:

  • Микола Попов. Каталог. Київ, Спілка художників Української РСР, 1974.
  • Микола Тарасович Попов. Каталог виставки творів. Київ, 1983.
  • В.В. Рубан. Микола Попов. Альбом. Київ, Мистецтво, 1985.
  • Народний художник України Микола Попов. Альбом. Київ, Європа Прінт, 2004.
  • Народний художник України Микола Попов. Рисунок. Графіка. Живопис: альбом. Київ, Європа Прінт, 2008.

Книги з ілюстраціями Миколи Попова:

Українські художники

Всі художники
'
Share This