Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

 

ЄВМЕН ПШЕЧЕНКО

1880–1933

З 1914-о року працює у майстерні у Вербівці, допомогаючи дружині у створенін малюнків для вишивок. Поступово переходить до самостійної роботи, створюючи декоративні композиції. Під керівництвом Наталі Давидової та Олександри Екстер створює ескізи для вишивок, малюнки на папері, які в подальшому втілювались вишивальницями в матеріалі.

Роботи Євмена Пшеченка експонувались на “Виставці сучасного декоративного мистецтва. Вишивки та килими за ескізами художників” в галереї Лемерсьє у 1915-у році у Москві. Тут було представлено три його вишитих подушки та 32 ескізи для вишивок. В передмові до каталогу він представлений як “художник-примітивіст з чудовим ніжним поетичним сприйняттям”, відзначалось також, що заслугою майстерні є “залучення до справи сучасної народної творчості”. Пшеченко брав участь у “Другій виставці сучасного декоративного мистецтва “Вербівка” у Москві в 1917-у році в Салоні Михайлової, бере участь у виставці “Мистецтво народів СРСР” у 1927-у році у Москві, де його роботи були особливо відзначені.

Увагу привертають роботи майстра, де він звертається до зображення фантастичних звірів і птахів, у яких образи органічно поєднуються з орнаментальними мотивами, створюючи фантастичне середовище їх існування. Особливо слід відзначити цикл робіт, об`єднаних загальною темою та образами циркових вистав, які сприймаються їм як народне свято, ярмарок, що сягають традицій народних свят, виступів скоморохів, ряжених. Це роботи “Акробат”, “Жонглер”, “Гигант”, “Шут”. Загальна атмосфера свята передається майстром через яскраві, декоративні поєднання кольорів, їх виділяє висока культура кольору, узагальненість форми зображення з чітко промальованим контуром лінії всього силуету. Роботи Євмена Пшеченка щирі і безпосередні, в них органічно поєднується реальність зображених деталей з наївним символізмом та умовністю.

Роботи зберігаються в Музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві.

Українські художники

Всі художники
'
Share This