Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЯН СТАНІСЛАВСЬКИЙ

1860–1907

Ян Станіславський

Ян Станіславський

Польський художник, який вважав Україну своєю другою Батьківщиною. Майбутній видатний польський пейзажист народився в місцях, пов`язаних з творчістю Тараса Шевченка.

Ян Станіславський вивчав математику у Варшавському університеті, але захоплення живописом перемогло. Митець вступив до рисувальної школи спочатку у Варшаві, потім у Кракові. Пізніше удосконалював майстерність у мистецьких студіях Парижу, де виявив особливе зацікавлення імпресіонізмом. З 1897-о року – професор пейзажу в Краківській Академії красних мистецтв. Був засновником краківського товариства “Stuka” (“Мистецтво”). Станіславський – один з найвидатніших представників польського модернізму. Переважно малював пейзажі, і учнів своїх часто виводив на етюди на природу.

Митець часто відвідував Україну та Київ, й присвятив нашій країні числені роботи: “Пасіка в Україні”, “Будяки”, “Дніпро під Києвом”, “Михайлівський собор у Києві”, “Біла Церква”, “Тополі”, “Соняшники”, “Вітряки”, “Дерева”, “Український козак”, “Вечеря”, “Праля”, “Лірник” та інші. Особливі зв’язки мав Ян Станіславський з українськими колегами, зокрема, входив до педагогічної ради Київської рисувальної школи Миколи Мурашка. Учнями та послідовниками польского художника були українські малярі Олекса Новаківський, Іван Труш, Микола Бурачек (двоє останніх – випускники Краківської Академії красних мистецтв).

Книги про Яна Станіславського:

  • Антонович Д. Ян Станиславський. Прага, Видавництво української молоді, 1926.
  • Wiesław Juszczak. Jan Stanisławski. Warszawa, Ruch, 1972.
  • Teresa Stepnowska. Jan Stanisławski. Warszawa, KAW, 1976.
  • Tadeusz Zygmunt Bednarski. Krakowskim szlakiem Jana Stanisławskiego. Kraków, Secesja, 2001.
  • Urszula Kozakowska-Zaucha. Jan Stanisławski, Olszanica: Bosz. Kraków, Muzeum Narodowe, 2004.
  • Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska. Jan Stanisławski i jego uczniowie. Kraków, Kluszczyński, 2006.
  • Król Anna. An Image of a Floating World. Japanese Art Inspirations in the Paintings of Jan Stanisławski and his Students. Kraków, Manggha Centre of Japanese Art and Technology, 2007.
  • Piotr Kopszak. Jan Stanisławski 1860-1907. Warszawa, Edipresse, 2007.
  • Jan Stanisławski. Poznań, Oxford Educational, 2008.

Українські художники

Всі художники
'
Share This