СТАНІСЛАВ ВОЛЯЗЛОВСЬКИЙ

1971–2018

Станіслав Волязловський

Український художник, перформер, графік, автор об’єктів із текстилю та відеороликів.

Народився 14 жовтня 1971 року у Херсоні. Закінчив художню школу і курси художників-оформлювачів. Брав участь у роботі об’єднань Р.Е.П. і клубу “Тотем”. Учасник міжнародних ярмарок сучасного мистецтва (з 2007 року). Брав активну участь у всеукраїнських та закордонних групових та персональних виставках (з 2000). Переможець премії Малевича (2011). Стас Волязловський помер 8 січня 2018 року. Його особистість і творчість вплинули як на арт-тусовку Херсона, так і на сучасне мистецтво України. Роботи Волязловського знаходяться у галерейних і приватних колекціях в Україні та закордоном.

Стас Волязловський працював у стилі, який сам визначав як “шансон-арт”: “Шансон-арт — це моя рефлексія на світ, у якому існую, з його інтересами, проблемами, страхами, релігією, новими культурними викликами, з його телебаченням і програмами, наповненими дебільною рекламою, криміналом, порнографією, серіалами і політикою. Можливо, для мене це щось на кшталт арт-терапії. Мені дійсно вдається звільнитися від усього, що лізе у мозок. Вивалюю усе, що налізло, у лубково-концентрованій формі на аркуш паперу або на старі секонд-хендівські простирадла, які розмальовую кульковими ручками”. Відомими і стиль, і його представник стали після того, як роботи Волязловського став колекціонувати Володимир Овчаренко, засновник і директор московської галереї “Ріджина”.

У 2011 році Волязловський разом із веб-дизайнером Семеном Храмцовим заснував групу “Рапани”. Група названа на честь молюска, який часто зустрічається у Чорному морі.

Роботи Волязловського знаходяться у галерейних і приватних колекціях в Україні та закордоном.

Книги про Станіслава Волязловського:

Статті про Станіслава Волязловського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »