Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

МИРОН ЯЦІВ

1929–1996

Мирон Яців

Мирон Яців

Графік, педагог, доцент Львівської академії мистецтв. Мирон Ількович Яців народився 12 липня 1929 року у сім’ї священника Іллі Яціва, який служив на парохіїї села Голешів Журавнівського деканату (зараз Жидачівський район Львівська область). Навчався у Ходорівській школі. У 1963 році з родиною переїхав до Львова. У 1960 році закінчує Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, де його викладачами з фаху були М. Курилич і Роман Сельський. З 1962 року і до кінця життя працював викладачем “Основ композиції” на кафедрі проектування інтер’єрів ЛДІПДМ.

З 1962 року бере участь у виставках. Активно працював у станковій і книжковій графіці. Батько мистецтвознавця Романа Яціва.

Сміливе звертання Мирона Яціва до досвіду українського мистецького модернізму поставило його поза контекстом офіційного виставкового процесу. З початком відновлення державності України відбулася його перша персональна виставка. Мирон Яців оформив понад 50 книг, створив проекти військової атрибутики та одностроїв для сучасного війська, брав участь у розробці проектів грошових знаків України, працював у жанрі екслібрису, виховав цілу плеяду сучасних художників.

Вважати чи не вважати творчий спадок Мирона Яціва завершеним циклом його мистецької мрії – не основне в розумінні його художницької долі. Повноті здійсненню професійних бажань перешкоджало немало чинників, незалежних від нього самого. Та й піднесення останніх років не були сповна відлучені від його чистої журби. Індивідуальний мистецький акт резонансував від суспільно-політичної кон`юнктури. комфорту не було, та й не могло бути. Ностальгійні настрої зберігали свожє місце в структурі радості Мирона Яціва. Уся ця складна палітра й замкнула його мистецьку траєкторію, залишивши для мимовільних спостерігачів ще одну поетичну загадку.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
'
Share This