Казимир Малевич. Бога не скинуто. Мистецтво, церква, фабрика

Бога не скинуто. Мистецтво, церква, фабрика

Казимир Малевич
Трактат “Бога не скинуто” — єдиний філософський твір Казимира Малевича, виданий за його життя. Текст складається з 33 параграфів. Брошура накладом 2000 примірників вийшла друком у 1922 році у Вітебську. Сучасники розкритикували твір.

“Бібліотека українського мистецтва” напередодні 142-річчя Казимира Севериновича презентує перший український переклад трактату “Бога не скинуто”. У тексті Малевича є яскравий авторський стиль, який я намагалася зберегти під час перекладу.

Трактат оформлено роботами Малевича навколо-1920-х років. Тобто їх він створював приблизно у той час, коли писав “Бога не скинуто”.

Катерина Лебедєва

2.

Безпричинне збудження всесвіту, як і всякого іншого прояву в усіх розпиленнях, не має закону; і тільки коли збудження розпилюється на стани реального і натурального, з’являється перший закон, тобто ритм — перший та найголовніший закон усього, що проявляється у житті, без цього ритму ніщо не може рухатися і створюватися, але ритм не вважаю музикою, бо музика як і все засновується на цьому законі. Музика, як і все обмежене, але ритм необмежений. Від музики ритм машини може бути далеким, музика — дія, що намагається зв’язати в єдність ритми. Інженер пов’язує ритми і машину. Ми ж однак не вважаємо інженера за композитора. У своїх порівняннях треба уловити те, що музика не є закон ритму, але дещо, що будується на ритмі проявлення.

Казимир Малевич. Супрематизм духа. 1920.

Translate »