Казимир Малевич. Бога не скинуто. Мистецтво, церква, фабрика

Бога не скинуто. Мистецтво, церква, фабрика

Казимир Малевич
Трактат “Бога не скинуто” — єдиний філософський твір Казимира Малевича, виданий за його життя. Текст складається з 33 параграфів. Брошура накладом 2000 примірників вийшла друком у 1922 році у Вітебську. Сучасники розкритикували твір.

“Бібліотека українського мистецтва” напередодні 142-річчя Казимира Севериновича презентує перший український переклад трактату “Бога не скинуто”. У тексті Малевича є яскравий авторський стиль, який я намагалася зберегти під час перекладу.

Трактат оформлено роботами Малевича навколо-1920-х років. Тобто їх він створював приблизно у той час, коли писав “Бога не скинуто”.

Катерина Лебедєва

4.

Людина у своїх проявах прагне у думці своїй досягти досконалості, тобто передати дійсність свого збудження, але в той момент, коли проявляє форму, забуває про те, що форма — умовність, у дійсності форми — не існує, як же тоді можливо виявити йому збудження коли збудження не є формою — не має кордонів; друге — припустимо що умовність буде умовною реальністю чи натуральністю, але і в той момент саме збудження умовно вийде всередину форми, але як тільки форма проявлена, робиться мертвою, бо завершила у собі певну досконалість, точніше крок досконалості — думка натомість пішла у збудження іншої форми більш досконалої по виявленню збудження, і таким чином життя ми бачимо у формах як ступінь збудження, але спільножиття бачить у житті предметні, практичні, законні формоутворення — відповідно сутність збудження, як безпредметне у практичній свідомості вважається предметним.

Translate »