Вадим і Данило Щербаківські. Українське мистецтво: в двох томах з додатками

Харків, Видавець Савчук О. О., 2015. 472 сторінки, 412 ілюстрацій.

Харків, Видавець Савчук О. О., 2015. 472 сторінки, 412 ілюстрацій.

Перевидання фундаментального двотомовика Вадима (1876–1957) і Данила (1877– 1927) Щербаківських “Українське мистецтво” (1913, 1926 рр.) здійснюється з усуненням неточностей першоджерел. Для значної частини світлин другого тому віднайдено оригінали, що зберігаються у фонді Д. М. Щербаківського в Науковому архіві Інституту археології НАН України. Задля більш повного уявлення про доробок у царині історії української архітектури Вадима і Данила Щербаківських до двотомовика додано їхні основні праці із зазначеної тематики, а також рецензії на двотомовик сучасників Щербаківських.

Книгу відкриває передмова кандидата історичних наук п. Ірини Ходак. Видання налічує більше 400 унікальних світлин, які ілюструють понад 100 пам’яток української дерев’яної архітектури (церкви, каплиці, дзвіниці), різьблення, церковних та надгробних хрестів Галичини, Буковини, Бессарабії, Полтавщини), більшість з яких уже не існує.

Текст у двотомнику подано українською та французькою мовами. До всього видання розроблено довідковий апарат: бібліографію, іменний та предметно-географічний покажчики (укладений п. Василем Слободяном).

Translate this page:

Книги

Всі книги
Translate »