Олександр Судаков. "Я зарастаю памятью". Живопис

Харків, Національна академія наук України, 2008. 60 сторінок.

У виданні представлено роботи, створені художником за кілька останніх років, що минули після виходу 2004 року альбому-монографії “Портрет землі”. Поряд із традиційними і улюбленими художником пейзажними мотивами, пов’язаними :і батьківщиною художника — Старобільщиною, презентовано роботи, написані на пленерах культурно-художньої акції “Шляхами Васильківского: погляд через століт­тя”. Це Ромни, Полтава, Диканька, Сорочинці, Святогірськ. Виконані в олійній і темперній техніках, сповнені епічного звучання, вони передають відчуття краси і своєрідності цих знакових для України місць, передають узагальнений “портрет землі” Полтавщини, Сумщини, Донецького краю. Поряд з роботами невеликого формату, камерного, інтимного змісту, в основному натурного плану, представлено твори широкомасштабні, панорамні фризові композиції, що сприймаються як мону­ментальні, виконані майстром у традиційній техніці левкасу.
У виданні знайшла продовження тема “авторської сповіді” перед глядачем і читачем, вдало розпочата в попередньому альбомі, доповнена й сторінками “зво­ротного зв’язку” — глядацькими відгуками з персональних виставок художника.
“Художник великої творчої енергії, майстер, талановитий до доскона­лості” — ці рядки поціновувачів живопису й графіки О. Л. Судакова підтверджують, без перебільшення, роботи, представлені в альбомі, що свідчить про творчий потенціал автора, вимогливість до себе і свого ремесла, любові до всього сущого на Землі, портрет якої він пише впродовж багатьох років.

Дивись також:

Олександр Судаков

Translate this page:

Книги

Всі книги
Translate »