ВІКТОР ГРИГОР’ЄВ
1903-19??
Віктор Михайлович Григор`єв народився у Рязані у 1903-у році. Початкову художню освіту він дістав у студії професора З. С. Шмельова в м. Сапожок, Рязанської губернії. Пізніше (з 1925 по 1930 рік) у Ленінграді він навчався в школі живопису і малювання професора А. П. Ейсснера. Великий вплив на Григор`єва мав художник-сатирик Б. І. Антоновський.
Багаторічна робота Григор’єва над мультиплікаційними фільмами сприяла формуванню чіткої графічної манери. Специфіка мультиплікаційного малюнка значною мірою обумовила те, що сюжети творів художника легко читаються, розвинула “режисерські” навиxки в організації матеріалу, важливі для ілюстратора.
Григор`єв з однаковим успіхом працює в галузі політичної і побутової сатири, в галузі журнальної і книжкової ілюстрації (особливо значне місце серед ілюстрацій Григор`єва належить малюнкам до дитячої книги).
Відразу ж після переїзду до Києва у 1944-у році Григор`єв починає співпрацювати з журналом “Перець”. Його роботи принесли йому визнання читачів. Сатиричним малюнкам Григор`єва притаманна та міра гротесковості типових образів, яка робить їх реалістично переконливими, життєво правдивими. А вичерпність характеристик, продуманість кожного сюжетного елемента надають роботам художника захоплюючої розповідальності.
Окремо слід відзначити майстерність Григор`єва-анімаліста, завдяки якій він так успішно вирішує сюжети малюнків, де діють тварини, де задум виражений мовою байки.
Важливе місце у творчому доробку художника займають ілюстрації до дитячих книг, виконані Григор`євим спільно з дружиною Кірою Поляковою. У них оживають герої улюблених дитячих книжок: Буратіно, Незнайко, Барвінок. Уміння організувати матеріал великою мірою визначило художню якість ілюстрацій до дитячої книги. Створюючи зримі образи героїв, художники прагнуть до того, щоб кожен з них гранично виявив себе. У цих ілюстраційних серіях ніде не порушується ритм розповідання, зберігається єдність образів, тісний взаємозв`язок героїв. Тож ілюстрації не тільки розкривають змісту книги, але й поглиблюють, збагачують його.
Книги про Віктора Григор’єва:
Книги з ілюстраціями Віктора Григор’єва і Кіри Полякової:
- М. Носов. Пригоди Незнайка і його товарищів. Київ, Молодь, 1955.
- A. Толстой. Золотой ключик, или Приключения Буратино. Київ, Молодь, 1956.
- Дж. Родарі. Пригоди Цибуліно. Київ, Дитвидав, 1956.
- Теремок (російська народна казка). Київ, Дитвидав. 1958.
- Л. Шиян. Пригоди Босмінки. Київ, Дитвидав, 1958.
- В. Росін. Політ Барвінка на Місяць. Київ, Дитвидав, 1960.
- Д. Білоус. Лікарня в зоопраку. Київ, Дитвидав, 1962.
- Українські народні приказки. Київ, Дитвидав, 1964.
- Богдан Чалий, Павло Глазовий. Про відважного Барвінка і Коника-Дзвоника. Київ, Дитвидав, 1964.
- М. Трублаїні. Мандри Закомарика. Київ, Веселка, 1967.
- Богдан Чалий. Як Барвінок та Ромашка у вирій літали… Київ, Веселка, 1968.
- Богдан Чалий. Барвінок і весна. Київ, Веселка, 1971.
- Всеволод Нестайко. Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця. Казка. Київ, Веселка 1975.
- Богдан Чалий. Сто пригод Барвінка та Ромашки. Київ, Веселка, 1976.
- Бджола мала, а й та працює. Київ, Веселка, 1984.