ОЛЕКСАНДР ЖИВОТКОВ

1964

Олександр Животков

Олександр Животков

Народився 31 березня у Києві. Батько Олександра — художник Олег Животков (1933), брат — художник Сергій Животков (1961-2000). Закінчив Республіканську художню школу ім.Т.Г.Шевченка (1975-1982) та Київський державний художній інститут (1981-1988).

З 1987 року — учасник регіональних та зарубіжних виставок. З 1989-о – член Спілки художників України; з 1992-о — член групи “Живописний заповідник”. У мистецьких колах України Олександр Животков відомий як самобутній майстер живопису. З 2007 року художник експериментує з нетрадиційними матеріалами: картоном, папером, марлею, піском, землею, сажею, каменем, і в цьому досяг переконливої майстерності. Ця мистецька “розвідка” — спосіб підвищити виразність кожного нового твору і активізувати сприйняття глядача. Живопис на полотні, на дерев’яних дошках, як і на інших матеріалах, які артистично перетворюються під рукою і фантазією майстра, його скульптурні об’єкти — усе підпорядковано вічному діалогу “буття-небуття”.

Олександр Животков – рідкісний феномен, який з’єднав у собі художника і філософа, великі його пізнання в сфері праісторичної культури людства. Ще в кінці 1980-х як живописець Животков знайшов власну знакову систему (риба, постать або голова жінки, хрест, птиця і інше). Ця символіка, яку завжди знайдеш у всіх його роботах, очевидно перегукується з архаїчними образами християнської іконографії.

Популяризацією творчості Олександра Животкова з 2011 року займається Stedley Art Foundation.

Книги про Олександра Животкова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »