Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

Ілюстрації Якова Гніздовського до міфів Давньої Греції

Спецпроект Бібліотеки українського мистецтва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ранні твори видатного українського графіка

Графік Яків Гніздовський – один з тих митців, які більше відомі на Заході, зокрема в США, а не в Україні. Він здобув цілковите визнання у світі ще у 1960-х роках; його витончена графіка виглядає на диво сучасно. Символічно, що одна з найбільш відомих гравюр митця – ксилографія на дереві “Вівця” (1961) – зображає символ Нового, 2015-о року.

Твори Гніздовського свого часу (а саме з 1961-о по 1963-й роки) прикрашали кабінет президента США Джона Кеннеді у Білому домі.

Сьогодні “Бібліотека українського мистецтва” вперше презентує ілюстрації Якова Гніздовського до книжки “Стародавні перекази”, виданої у 1938-у році у Львові. Автором книжки видавництва “Наш приятель” зазначено Натанієля Хавсорна, переклад з англійської мови здійснив М.Стаховський. На жаль, не збереглася обкладинка книги. Натомість у наявності – 10 малюнків, на деяких з яких можна навіть побачити підпис Гніздовського.

В “Стародавніх переказах” – два давньогрецькі міфи: “Три золоті яблука” та “Золотий дотик”. Перший розповідає про пригоди Геракла – до нього Гніздовський створив сім ілюстрацій. “Золотий дотик” – історія про короля Мідаса з трьома ілюстраціями.

Малюнки Гніздовського мають велику мистецтвознавчу цінність, адже дають змогу прослідкувати розвиток стилю митця. На час виходу книги “Стародавні перекази” Якову Гніздовському було лише 23 роки, але вже в цих ранніх роботах вражає майстерність виконання та художня довершеність створених образів.

'
Share This