2017 року виповнилося 100 років з того часу, як видатний український художник-авангардист Олександр Богомазов (1880-1930) прибув до міста Золотоноші Черкаської області, щоб викладати малювання у Комерційному училищі. Група ентузіастів-мистецтвознавців у співпраці з Золотоніською міською радою вшанувала цю визначну подію 26 квітня. Ідея акції належить художниці та мистецтвознавиці Наталії Говорковій.

У Будинку культури Золотоноші прочитали лекції українські мистецтвознавці. Дмитро Горбачов розповів про перебування Богомазова у Золотоноші (лекцію можна переглянути тут). Катерина Лебедєва, засновниця Бібліотеки українського мистецтва, прочитала лекцію “ТОП-9 українських авангардистів”. Відбувся перформанс зірки фільму Russian Woodpecker Федіра Александровича, який називався “Трикутник. Коло. Квадрат” і був присвячений авангарду.

У фойє Золотоніського будинку культури відбулася виставка фотографій Богомазова, його друзів і родини. Учасники та гості події покуштували торт з репродукцією картини художника “Вірменка”.

Translate »