ОЛЕКСАНДР БОГОМАЗОВ

1880–1930

Олександр Богомазов

Олександр Богомазов

Живописець і графік, теоретик мистецтва авангарду. Вчився у Києві та Москві. У 1914-у році разом з Олександрою Екстер заснував групу “Кільце”, що об`єднала молодих українських авангардистів. У 1922-1930 роках – професор Київського художнього інституту. Його музою була дружина, художниця Ванда Монастирська, яка була вірною чоловікові і по його смерті, спричиненою сухотами – хворобою злидарів.

Необхідність обстоювати право на власний життєвий вибір спонукала Богомазова до постійного внутрішнього діалогу з навколишнім світом; він проявився у літературно-філософських есеях, які залишилися в щоденниках митця. Його автопортрети також належать до цього жанру; деякі з них тяжіють до передачі гострої психологічної характеристики моделі в найважливіші моменти життя. Такі автопортерти-характеристики створювалися під впливом певного психологічного стану, тому й техніку виконання – рисунки тушшю і пензлем або олівцем – художник обирав з огляду на часовий фактор, прагнучи швидко зафіксувати свої емоції.

Дар загостреного сприйняття внутрішніх і зовнішніх перипетій життя, що часто виливається у відчуття самотності та душевний надрив, наділяє автопортрети Олександра Костянтиновича особливою сповідальністю. Це стає для художника єдиною можливістю примиритися із не завжди прихильним до нього середовищем.

“Мистецтво – бездоганний Ритм. Художник – його чуйний резонатор”, – казав Богомазов.

Книги про Олександра Богомазова:

Статті про Олександра Богомазова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »