Відскановано 27 з 30 існуючих номерів легендарного діаспоріанського журналу Нотатки з мистецтва (Ukrainian Art Digest). Цей ілюстрований мистецький журнал видавало “Об’єднання мистців українців в Америці, Відділ у Філядельфії” з 1963 до 1990 року. Журнал виходив щороку, вміщував статті про історію українського мистецтва та біографії українських художників, рецензії на книжки і виставки, хроніку мистецьких подій, інші аналітичні матеріали. Технічним редактором і головним ініціатором виходу журналу був Петро Мегик (1899-1992). До редколегії у різний час входили Петро Андрусів, Михайло Дмитренко, Василь Дорошенко, Степан Рожок, Марія Струтинська, Володимир Шиприкевич.

У тридцяти номерах “Нотаток з мистецтва” більше 2000 сторінок. У першому числі було 48 сторінок, у другому – 52, у третьому – 68, у числах від 4 до 12 – по 72 сторінки, у числах від 13 до останнього – по 80 сторінок.

Збільшувався і наклад: з першого по четвертий номер було надруковано по 500 примірників, п’ятий номер вийшов тиражем 750 примірників, з шостого до тридцятого наклад був 1000. Тобто всього вийшло 27750 екземплярів “Нотаток…”. Згадані імена 400 митців, які працювали в Україні та – переважно – за її межами.

На сьогодні “Нотатки з мистецтва” є бібліографічною рідкістю і безцінним джерелом інформації про українське мистецтво. У журналі були оприлюднені унікальні спогади про художників та репродукувалися твори різноманітних митців, друкувалися матеріали про сучасне, графічне, архітектурне, скульптурне, текстильне мистецтво, іконографію тощо. Серед авторів журналу були, крім членів редколегії, Яків ГніздовськийСвятослав Гординський, Євген Блакитний, Володимир Попович, Олекса Повстенко, Вадим Павловський, Дам’ян Горняткевич.

Для повного віртуального комплекту “Нотаток з мистецтва” не вистачає чисел 1, 7, 17. Якщо у вас є змога надати ці номери на сканування, будь ласка, повідомте про це на електронну адресу uartlib@gmail.com.

Translate »