ВАСИЛЬ БОВИЧ

1957

Василь Бович

Василь Бович

Відомий на Гуцульщині майстер різьблення Бович Василь Васильович народився 1 лютого 1957 року в м. Косові. Навчався різьбити ще в школі, цікавився творчістю багатьох майстрів. Вивчаючи багаті мистецькі традиції народних майстрів Гуцульщини, він наполегливо шукав свою власну стежку. Все своє життя присвятив улюбленій справі. Після служби в армії (1975-77) він працює у Косівських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (1978-91). Член НСХУ з 1988 року.

Пройшов творчий шлях від виконавця до відомого професійного майстра різьблення з власним баченням мистецтва та власного самовиявлення в ньому.
Мистецтво Василя Бовича – це насамперед творча воля, трансформована у чисту енергію знаку: знаку-оберегу, знаку-символу, яким так наповнена уся давня історія України. Творчість Василя Бовича – як оголений нерв, розповідає нам про долю країни мовою мистця, високодуховної, освіченої та небайдужої особистості. Він – учасник різномантних виставок, його твори зберігаються у музеях та приватних збірках.

Василь Бович – яскравий представник сучасного декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини. Постать Василя Бовича – сплав цілої низки різнопланових якостей, що сформували надзвичайно яскраву особистість Майстра митця, виконавця та дослідника сучасної гуцульської дерев`яної пластики.

Він належить до небагатьох творчих натур, свідомих у власних творчих позиціях. Ще з молодих років В. Бович у своїх перших пошуках виказував протест заангажованому мистецьмоу процесу, постійно прагнув від нього втекти. Переконаний, що існування правдивого творчого доробку неможливе без власного бачення дав­нього традиційного ремесла, удосконалення технік та асортименту. Вроджений художній смак, знання технології, відчуття композиції та кольору знаходять відображення у його сакральним ужиткових та інтер’єрних виробах.

З особливим натхненням працював над серіями декоративно – тематичних пластів, графічно вивірених, пастельно-вишуканих, подекуди з яскравими акцентами… Якщо в творах народних майстрів елемент орнаменту не виходить за межі декоративної функції, то у виробах Василя Бовича елементи мають іншу природу. Тут не декоративність, а дещо піктографічна стислість архаїки язичництва, християнства.

Твори Бовича втілюють і національні риси – відтворюють знаки віри, на найзрозумілішому знаковому рівні вияляють моральний дух. Усвідомлення глибинно-культурної національної ідентичності гарантує життєстійку позицію мистецтва Бовича.

Філософ і мислитель, креативний майстер та самобутній митець – Василь Бович відображає через призму свого таланту наш світ, життя, відсутність комплексів, боротьбу ідей та силу духу.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »