ВАСИЛЬ БОВИЧ
1957
Відомий на Гуцульщині майстер різьблення Бович Василь Васильович народився 1 лютого 1957 року в м. Косові. Навчався різьбити ще в школі, цікавився творчістю багатьох майстрів. Вивчаючи багаті мистецькі традиції народних майстрів Гуцульщини, він наполегливо шукав свою власну стежку. Все своє життя присвятив улюбленій справі. Після служби в армії (1975-77) він працює у Косівських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (1978-91). Член НСХУ з 1988 року.
Пройшов творчий шлях від виконавця до відомого професійного майстра різьблення з власним баченням мистецтва та власного самовиявлення в ньому.
Мистецтво Василя Бовича – це насамперед творча воля, трансформована у чисту енергію знаку: знаку-оберегу, знаку-символу, яким так наповнена уся давня історія України. Творчість Василя Бовича – як оголений нерв, розповідає нам про долю країни мовою мистця, високодуховної, освіченої та небайдужої особистості. Він – учасник різномантних виставок, його твори зберігаються у музеях та приватних збірках.
Василь Бович – яскравий представник сучасного декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини. Постать Василя Бовича – сплав цілої низки різнопланових якостей, що сформували надзвичайно яскраву особистість Майстра митця, виконавця та дослідника сучасної гуцульської дерев`яної пластики.
Він належить до небагатьох творчих натур, свідомих у власних творчих позиціях. Ще з молодих років В. Бович у своїх перших пошуках виказував протест заангажованому мистецьмоу процесу, постійно прагнув від нього втекти. Переконаний, що існування правдивого творчого доробку неможливе без власного бачення давнього традиційного ремесла, удосконалення технік та асортименту. Вроджений художній смак, знання технології, відчуття композиції та кольору знаходять відображення у його сакральним ужиткових та інтер’єрних виробах.
З особливим натхненням працював над серіями декоративно – тематичних пластів, графічно вивірених, пастельно-вишуканих, подекуди з яскравими акцентами… Якщо в творах народних майстрів елемент орнаменту не виходить за межі декоративної функції, то у виробах Василя Бовича елементи мають іншу природу. Тут не декоративність, а дещо піктографічна стислість архаїки язичництва, християнства.
Твори Бовича втілюють і національні риси – відтворюють знаки віри, на найзрозумілішому знаковому рівні вияляють моральний дух. Усвідомлення глибинно-культурної національної ідентичності гарантує життєстійку позицію мистецтва Бовича.
Філософ і мислитель, креативний майстер та самобутній митець – Василь Бович відображає через призму свого таланту наш світ, життя, відсутність комплексів, боротьбу ідей та силу духу.