Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

Б. С. Бутник-Сіверський. Українське народне мистецтво. Живопис

Київ, Мистецтво, 1967. 224 сторінки.

Київ, Мистецтво, 1967. 224 сторінки.

Цей альбом присвячений українському народному декоративному живопису в усій його різноманітності. Тут представлені розпис по дереву, писанка, настінний розпис з його пізнішими відгалуженнями – “мальовкою” та “витинянкою”, станковий живопис і, нарешті, декоративна графіка. Всі згадані види живопису виникли у різні часи і пов`язані з різними сторонами народного побуту. Саме в цій галузі українського народного мистецтва найяскравіше відбились його місцеві особливості, бо в кожній з областей України по-своєму вирішувались проблеми орнаменту, колориту та композиції декоративних розписів. Ця відмінність визначила особливості художніх шкіл, що розвивалися на основі давніх традицій. В той же час в декоративному живописі більше, ніж в будь-якому іншому виді народного мистецтва, виявилися індивідуальні риси творчості народного майстра.

Репродукції альбома всебічно охоплюють багатющий світ народного живопису. Тут можна побачити зразок закарпатського настінного розпису 17 століття і декоративне панно сучасного майстра, розписну скриню Київщини 18 століття і писанки Полтавщини, натюрморт Катерини Білокур і барвисті “витинянки” Львівщини. Мажорне, життєстверджуюче звучання – характерна особливість творів українського народного живопису.

Завантажити PDF (128 МБ)

Translate this page:

Книги

Всі книги
'
Share This