Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

Венера очима Георгія Малакова

Спецпроект Бібліотеки українського мистецтва

Ілюстрації видатного графіка до культового твору “українського Жюля Верна”

Перша українська фантастична література почала з`являтися у 1920-30-х роках, а розквіт її припадає на середину 1950-х років. Сюжети значною мірою запозичувалися із західних зразків жанру, але ілюстрації були цілком унікальними та надзвичайно майстерними.

Георгій Малаков (1928-1979), старший брат києвознавця Дмитра Малакова, – один з найкращих наших книжкових графіків в цілому та перший український професійний ілюстратор наукової фантастики. Так, саме він оформив дебютний твір Олеся Бердника – збірку повістей “Поза часом і простором” (1957). З авторами науково-фантастичних творів Малаков дружив, а визначним подробицям його зображень й самі письменники дивувалися. І ставали друзями Георгія Васильовича на все життя.
Художник усього оформив більше 130 книг (а також безліч публікацій у періодичній пресі).

Позаземне життя він зображав на своїх ілюстраціях ще до першого виходу людини в космос. Одна з найвагоміших робіт Малакова – візуалізація “Аргонавтів Всесвіту” Володимира Владка (1901-1974), роману з непростою історією. Вперше його було видано у 1935 році; з дещо переробленим сюжетом – у 1958 році. Нині це видання – бібліографічна рідкість (і саме з нього – ілюстрації у спецпроекті “Бібліотеки українського мистецтва”). Особливо популярною книга стала в Японії, де була видана шість разів. Останнє на даний момент видання українською мовою датується 1990-м роком; в незалежній Україні про Володимиор Владка несправедливо забули.

І дарма: незважаючи на присутню у його творах прорадянську пропаганду, без якої в ті часи просто неможливо було видати бодай щось, твори цього “українського Жюля Верна” написані в кращих традиціях науково-фантастичного жанру.

За сюжетом “Аргонавтів Всесвіту”, СРСР наприкінці 1950-х років відправляє першу експедицію на Венеру. На далекій планеті колектив екіпажу, в якому виявився і “заєць” – комсомолка Галина Рижко, чекають карколомні пригоди. У техніці штрихового малюнка Георгій Малаков виконав більше 60 ілюстрацій до цього захоплюючого твору, на яких майстерно зобразив тропічний рослинний світ Венери, загадкових чудовиськ, які населяють цю планету, а також детально змалював нутрощі космічного корабля, у тому числі екіпаж у стані невагомості, прилади керування тощо. Авторський стиль Малакова сформувався на “Аргонавтах Всесвіту”, саме з того часу (1958 року) роботи художника стають безпомилково впізнавані. Згодом він створив ілюстрації до двох інших популярних творів Владка – “Нащадки скiфiв” і “Сивий капiтан”.

Динамічні, винахідливі, цікаві ілюстрації Георгія Малакова до фантастичної літератури – привід пишатися українською графікою та гідний спадок наступним поколінням.

“Аргонавтів Всесвіту” з дещо переробленим сюжетом було видано у 1958 році. Нині це видання – бібліографічна рідкість (і саме з нього – ілюстрації у спецпроекті “Бібліотеки українського мистецтва”). Георгій Малаков виконав більше 60 ілюстрацій до цього захоплюючого твору, який особливо популярним став у Японії.

Share This