Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЕММА АНДІЄВСЬКА

1931–

Емма Андієвська

Емма Андієвська

Емма Андієвська відома як художниця, поетеса та письменниця. З 1943-о року живу у Берліні. Виставки Андієвської проходили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Україні та Швейцарії. Працює вона в стилях сюрреалізму та герметизму; не отримувала спеціальної художньої освіти, малює переважно акриловими фарбами. Специфічним художнім прийомом Андієвської є повторне накладання фарби на полотна — до двадцяти п’яти разів. Таким чином вона створює стереоскопічний ефект рухомих фарб, помітний, коли дивитися на картини під різними кутами зору.

Загалом художниця понад десять тисяч картин; з роботами Андієвської різних періодів її творчості було випущено десять каталогів. Своє малювання вона описує як певний спосіб медитації та наголошує на великій ролі підсвідомості у власній творчості.

Її бачення світу вражає певною первинністю, відвертістю, прагненням художниці не приховувати нічого. Ця зворушлива відкритість доводить індивідуальність мислення Андієвської. Площинність її робіт приваблює і змушує придивлятися до них ретельно, шукати певних знаків. В роботах майстрині немає ані дескриптивного, ані наративного – тільки драматична та захоплююча гра речей, світ і природа буття в їх первозданному вигляді. Тут усе має значення: у цьому світі немає мертвих або живих істот, а є форми з відтінками сучасного життя.

Картини Андієвською індивідуальні до такої міри, що має значення не як вони створені, а ким. Зрозуміло, що духовний світ художника неможливо побачити повністю, але принаймні є змога зазирнути у найвіддаленіші куточки внутрішнього пейзажу Андієвської.

Книги про Емму Андієвську:

Українські художники

Всі художники
'
Share This