Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ВАСИЛЬ ЛОПАТА

1941

Василь Лопата

Василь Лопата

Василь Іванович Лопата народився 28 квітня 1941 року на Чернігівщині. Мистецьку освіту здобув у Київському державному художньому інституті, який закінчив у 1970 році, вчитель – професор Василь Касіян. Два роки працював у творчій майстерні при Академії мистецтв (педагог Михайло Дерегус) З 1971 року член Національної спілки художників України. У 2006 році прийнято в члени Національної спілки письменників України.

Василь Лопата багато і плідно займався графікою. Твори художника зберігають Національний музей у Києві, музеї Чернігова, Полтави, Дніпропетровська, Сум. Частина робіт зберігається в Бібліотеці Конгресу США у Вашингтоні, в Українському музеї міста Нью-Йорк, Музеї при Українському католицькому університеті у місті Рим, в ГТГ, музеї-квартирі О. С. Пушкіна в Санкт-Петербурзі, в приватних зібраннях Росії, Великобританії, Канади, США.

Художник брав участь у створенні банкнот України, їм були виконані портрети історичних діячів, пам’ятки архітектури країни і її пейзажі. Він же оформив український і дипломатичний паспорти в 1991-1993 роках.

Книги про Василя Лопату:

  • Василь Лопата: комплект кольорових екслібрисів. Київ, 1989.
  • Гравюри Василя Лопати. Київ, 1990.
  • Василь Лопата: живопис, графіка. Каталог. Київ, 2001.
  • Василь Лопата. Життя і творчість. Альбом. Київ, Мистецтво, 2011.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
'
Share This