Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

 

ЗИНОВІЙ ТОЛКАЧОВ

1903–1977

Зіновій Толкачов

Зіновій Толкачов

Один із зачинателів українського радянського образотворчого мистецтва, Зиновій Толкачов був визначним майстром станкової та книжкової графіки. В доробку митця – і політичні плакати, і карикатури. Велике місце в його творчості посідає станковий живопис. Та справжнім покликанням Толкачова було монументальне малярство.

У 1919–1920-у роках художник навчався у ВХУТЕМАСі у Москві, у 1928–1929-у роках – у Київському художньому інституті (у Федіра Кричевського). Служив у Червоній армії, перед початком Другої Світової війни викладав у Київському художньому інституті. Тоді Толкачов був дуже відомим художником, роботи якого експонувалися в містах України, а також у Москві, Ленінграді, Празі, Варшаві, Венеції, Філадельфії, Копенгагені, Амстердамі.

Зіновій Толкачов — автор серії літографій (“Ленін — маса”, 1924–1928), портретів комуністичних діячів, українських письменників (Юрія Яновського (1948), Юрія Смолича(1948), Леоніда Первомайського), малюнків до творів Шолом-Алейхема, серії літографій з протинімецької боротьби (“Окупанти”, 1942–1943; “Майданек”, 1944); ілюстрацій до книжок Миколи Островського (“Як гартувалася сталь”, 1935), п’єси Олександра Корнійчука (“Правда”, 1939), Марка Вовчка (“Два сини”, 1950), Бертольда Брехта (“Матінка Кураж та її діти”, 1965); портретів, плакатів, сатиричних малюнків в часописі “Перець”. У 1961–1963-у роках виконав серію літографій “Освенцім”.

Через усю творчість Толкачова проходять три теми, кожна з яких увійшла в неї осібно, в різний час. Художник не розлучався з ними до останніх днів життя. З першою – комсомольською – він прийшов у мистецтво. Друга, навіяна творами Шолом-Алейхема, як відгомін раннього дитинства, що минуло в містечку в Білорусії, захопила митця в середині 1930-х років. Нарешті третя – антифашистська – утвердилася в його творчості в перші дні Великої Вітчизняної війни. Ці дуже різні теми об`єднувалися і живилися тим, що є визначальним для мистецтва Толкачова, – людяністю. У роки війни Зиновій Шендерович був солдатом, але ні на хвилину не забував, що він – художник, отож має битися насамперед своєю зброєю – мистецтвом.

Книги про Зіновія Толкачова:

  • Євген Холостенко. Зіновій Толкачов. Харків, 1933.
  • Зиновий Толкачов. Каталог выставки произведений. Киев, Союз художников Украины, 1983.
  • Зіновій Толкачов: твори з музейних та приватних зібрань. Альбом. Київ, Дух і літера, 2005.
  • Зіновій Толкачов. Живопис, графіка. Київ, 2007.

Книги Зіновія Толкачова:

Українські художники

Всі художники
'
Share This