Українець в Австралії

Ексклюзив Бібліотеки українського мистецтва

Текст: Катерина Лебедєва

Ілюстрації Пилипа Вакуленка, на яких зображені екзотична природа та тварини

Vakulenko

Пилип Вакуленко

Про художника, фотографа, письменника Пилипа Вакуленка, який народився на Харківщині (у 1923 році), але більшу частину життя провів в Австралії, відомо вкрай мало. У 1942 році вивезений на примусову роботу до Німеччини, працював учителем у таборах для переміщених осіб. З 1948 живе в Австралії, де працює у залізничному депо та паралельно навчається в Інституті прикладного мистецтва у Мельбурні. У 1962 році Пилип Вакуленко заснував власне підприємство фотонабору.

Протягом усієї своєї творчої діяльності – з 1952 по 2000 роки – Пилип Вакуленко публікує книги. Кілька з них – з ілюстраціями до творів Дмитра Чуба та Божени Сірко. Але більшість книг – авторства самого Вакуленка. Є серед них як художні, так і науково-публіцистичні.

Перлина творчості Пилипа Вакуленка – книга У царстві коралів (1977), присвячена екзотичним підводним мешканцям Австралії. У ній автор створив усе: захопливий текст, майстерні фотографії, графічні ілюстрації. За подібним принципом створено і книгу Папуа Нова Гвінея (1979). Ці книги становлять єдність змісту та зовнішньої форми; демонструють надзвичайні смак та професіоналізм автора.

Відомо лише дві книги з повнокольоровими ілюстраціями Вакуленка. “Весела Кукабара” (1955), до якої він написав і текст, та Літаючі самоцвіти (1957). Бібліотека українського мистецтва публікує ці унікальні ілюстрації. Для “Веселої Кукабари” Вакуленко намалював усіх екзотичних тварин Австралії: кенгуру, коалу, ему, опосума тощо. А картинки у “Літаючих самоцвітах” зображають далеку природу та життя аборигенів. Таким чином, можемо спостерігати не тільки цікаву роботу художника, а й тропічну природу очами українця.

Обкладинки Пилипа Вакуленка

Іллюстрації до книги “Літаючі самоцвіти”

Іллюстрації до книги “Весела Кукабара”

Translate »