О. С. Найден. Образ воїна в українському фольклорі. Семантичні та образні аспекти

Київ, Видавничий дім «Стилос», 2005. 260 сторінок.

Мета цієї книги полягає у висвітленні тієї царини українського менталітету, у якій співвідносяться історичні й фольклорні фактори основних онтологічних питань буттєвості, у якій історична й фольклорна пам’ять творять образ сьогодення в його реальних та уявних рисах. Щодо цього образ воїна найбільш поширений, значимий і показовий, йому немає альтернативи як в усному, пісенно-поетичному фольклорі, так і в народному малярстві.
Однак якщо матеріал усного фольклору, у якому фігурує воїн, давно вже зібраний і принаймні поданий описово, то образотворчий матеріал — масова аматорська народна картина — майже зовсім не збирався й не досліджувався. Тому ще одним завданням автора було вироблення стратегії й пошуки методологічних принципів розгляду творів усного, пісенно-поетичного та образотворчого фольклору в національно-історичному й загальнокультурному контекстах.
У другому, розширеному й доповненому виданні робиться спроба визначити основні риси українського воїна-патріота в нових історичних умовах коли триває так звана гібридна війна
Для істориків, етнологів, фольклористів, мистецтвознавців та широкого кола читачів.

Translate this page:

Книги

Всі книги
Translate »