Борис Крижанівський. Мальоване кіно України. Книга про мультиплікацію

Київ, Мистецтво, 1968. 156 сторінок.

Київ, Мистецтво, 1968. 156 сторінок.

Пропонована книга — перше і поки що єдине в Україні видання, присвячене проблемам історії, практики та теорії мультиплікаційного кінематографа. Хоча предметом дослідження книги є мальоване кіно України, що пройшло складний сорокарічний шлях розвитку, на її сторінках читач зустріне і літературні портрети зачинателів мультиплікації Еміля Рейно, Сегундо де Шомона, Владислава Старевича, ознайомиться з творчим шляхом Уолта Діснея, а також із багатовіковою передісторією виникнення мультиплікації (від наскельних малюнків до “Козака Мамая”, до “лубочних картинок” та коміксів). У книзі оповідається про трагічну долю та мистецтво дідуся української мультиплікації В. В. Левандовського, про довоєнне та повоєнне покоління “мальованих чоловічків” та їх творців. Окремі розділи присвячені проблемам та природі мультиплікації.

Формою викладу книга далека від “сухого академізму” і розрахована на широкий загал. Книгу ілюстровано кольоровими та чорно-білими кадрами з фільмів і малюнками.

Автор книги Борис Крижанівський — режисер театру і кіно. Друкуватися почав наприкінці 1940-х років. Ним написано понад двісті нарисів та есе з різних питань мистецтва, а також книжки “Як народилося кіно” та “Чудеса без чудес”. Спільно з Ю. Новиковим видав праці “Майстри, фільми, долі (кіно різних широт)”, “Режисер в кіно”. За його сценаріями поставлено близько десятка різножанрових фільмів.

Translate this page:

Книги

Всі книги
Translate »