ЕММА АНДІЄВСЬКА

1931

Емма Андієвська

Емма Андієвська

Емма Андієвська відома як художниця, поетеса та письменниця. З 1943-о року живу у Берліні. Виставки Андієвської проходили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Україні та Швейцарії. Працює вона в стилях сюрреалізму та герметизму; не отримувала спеціальної художньої освіти, малює переважно акриловими фарбами. Специфічним художнім прийомом Андієвської є повторне накладання фарби на полотна — до двадцяти п’яти разів. Таким чином вона створює стереоскопічний ефект рухомих фарб, помітний, коли дивитися на картини під різними кутами зору.

Загалом художниця понад десять тисяч картин; з роботами Андієвської різних періодів її творчості було випущено десять каталогів. Своє малювання вона описує як певний спосіб медитації та наголошує на великій ролі підсвідомості у власній творчості.

Її бачення світу вражає певною первинністю, відвертістю, прагненням художниці не приховувати нічого. Ця зворушлива відкритість доводить індивідуальність мислення Андієвської. Площинність її робіт приваблює і змушує придивлятися до них ретельно, шукати певних знаків. В роботах майстрині немає ані дескриптивного, ані наративного – тільки драматична та захоплююча гра речей, світ і природа буття в їх первозданному вигляді. Тут усе має значення: у цьому світі немає мертвих або живих істот, а є форми з відтінками сучасного життя.

Картини Андієвською індивідуальні до такої міри, що має значення не як вони створені, а ким. Зрозуміло, що духовний світ художника неможливо побачити повністю, але принаймні є змога зазирнути у найвіддаленіші куточки внутрішнього пейзажу Андієвської.

Книги про Емму Андієвську:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »