МИХАЙЛО АНДРІЄНКО-НЕЧИТАЙЛО

1894–1982

Михайло Андрієнко-Нечитайло

Михайло Андрієнко-Нечитайло

Український художник-модерніст та видатний сценограф, який більшу частину життя прожив у Парижі.

Народився Михайло Федорович в родині губернського секретаря, дворянина Ф.С. Нечитайло-Андрієнка. Незабаром сім’я переїхала до Херсона, де 16-річний хлопець почав малювати пейзажі та показувати їх на виставках Херсонського товариства любителів образотворчих мистецтв. З 1912-о по 1917-й роки навчався в Петербурзі з Миколою Реріхом та Іваном Білібіним. Тоді ж створив свої перші твори в кубістичному стилі. У 1914-у році брав участь у міжнародній виставці графіки в Лейпцігу. В 1918-1919-у роках працює художником Камерного театру К. Миклашевського в Одесі.

Через політичну ситуацію у 1920-у році нелегально перетинає румунський кордон; деякий час мандрує Європою, у 1923-у році оселяється в Парижі, де прожив до кінця життя. У французській столиці Андрієнко-Нечитайло створив найвидатніші свої роботи в стилях кубізму, конструктивізму, сюрреалізму, неореалізму, абстракціонізму. Твори митця характеризуються точністю композиції, яка складає гармонійну єдність з кольором. Декорації його, створені для числених театрів, вирізняються лаконізмом та архітектурним схематизмом.

Також Андрієнко-Нечитайло писав новели і статті про мистецтво, які друкувалися в емігранських журналах “Відродження”, “Новий журнал”, “Сучасник” тощо.

У 1978-у році художник повністю втратив зір. Похований на кладовищі Сен-Женев’єв-де-Буа у Парижі. Твори Андрієнка-Нечитайла зберігаються в Музеї сучасного мистецтва Парижа, Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, музеї Метрополітен у Нью-Йорку, Національній бібліотеці у Відні, Національному музеї у Львові, числених приватних збірках.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »