МИХАЙЛО БІЛАС

1924–2016

Михайло Білас

Михайло Білас

Майстер декоративного мистетцва, який працював в аплікаціних жанрових та краєвидових композиціях, витинанках, килимах тканих і ворсових, веретах та іграшках.

Михайло Якимович Білас народився у селі Креховичіна Івано-Франківшині у сім`ї лісничого. Закінчив Дрогобицьку гімназію, навчався у хореографічній студії. Вступив у художнє училище І. Труша у Львові. У 1953 році став студентом відділення художнього текстилю Львівського інституту декоративного-прикладного мистецтва (нині Львівська Академія Мистецтв). Закінчив навчання у 1959 році уже зі званням “Народний художник України” (1955).

У 1959—1973 роках Михайло Білас працював старшим і головнии художником-модельєром будинків моделей у Львові, Харкові, Києві. Був автором експозиції давнього періоду Національного музею народного мистецтва Гуцульщни та Покуття (Коломия), побудованої у 1970—1972 роках.

Асортимент творів Михайла Біласа: гобелени, килими, міні-гобелени, аплікації, вишиті килимки, сервети, ляльки. Застосовуючи різні техніки ткання, Михайло Білас створив неповторні художні роботи — шедеври українського мистецтва. Його численні вишиті килими вельми різноманітні — це і тематичні композиції, присвячені побуту селян і природі Карпат, і широке звернення до орнаментальних народних мотивів.

Митець постійно проживав у Трускавці, де у 1992 році відкрили Художній музей Михайла Біласа. Твори майстра зберігаються також у багатьох музеях України, за кордоном та у приватних збірках.

Книги про Михайла Біласа:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »