МИКОЛА БУТОВИЧ

1895–1961

Микола Бутович

Микола Бутович

Майстер книжкової  ілюстрації та видатний карикатурист; боєць Армії УНР у 1917-1921 роках.

Маючи широкі пізнання в сфері модерного мистецтва, Микола Григорович не піддався впливу різноманітних “світових” напрямів, а залишився оригінальним і справді модерним художником.

Походить Бутович зі старої козацької родини, знаної ще в 17-у столітті. У підлітковому віці приятелював з племінником Миколи Гоголя та деякий час жив в гоголівському маєтку Василівка, що позначилося на першому альбомі дереворитів мстці Ukrainische Geister (1924), в якому були “і відьма, і домовик, і чугайстер”. Роботи на тему української демонології виконані були в майстерній фентезійній техніці.

Почавши свою художню освіту в Академії Мистецтв і Вищій Мистецько-промисловій школі в Празі, Микола Бутович закінчив у 1926-у році Графічну Академію в Лейпцигу, отже мав можливість студіювати у двох найкращих графічних школах Середньої Європи. Далі працював у Берліні, Празі, Парижі, Львові, Карпатській Україні, Югославії.

Оригінальним підходом до сюжету відзначаються композиції Бутовича до творів Гоголя, Стефаника, Котляревського, казок Гнатюка, створені в Парижі, Берліні і Празі, переважно в дереворитах і офортах. З інших графічних праць, виконаних переважно темперою, в стилістичному відношенні особливо цікаві серії з “Військової, козацької екзерсіції”, також на теми річного кола української обрядовості, народних казок, приповідок, колядок, щедрівок, веснянок тощо. З кінця 1940-х років жив в США, де опублікував “Автобіографію” (1956), а також спогади “Кадетський корпус” (1959) та “Повстання проти гетьмана (Сіра дивізія)” (1959).

Книги про Миколу Бутовича:

Книги з ілюстраціями Миколи Бутовича:

 

 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »