ОКСАНА ЧЕПЕЛИК

1961

Оксана Чепелик

Українська художниця, архітекторка, режисерка, мистецтвознавиця. Членкиня національних спілок України: художників, архітекторів, кінематографістів, кандидат архітектури. Двічі лауреат Премії Фулбрайта (США), лауреат національних та міжнародних премій в галузі медіа-арту та новітніх технологій, відео та кінематографії, співзасновниця міжнародного фестивалю соціальної скульптури.

Народилась 14 лютого 1961 року у Києві, в сім’ї архітекторів. Закінчила Київський художній інститут (нині НАОМА) у 1984-у та аспірантуру в Москві (1988). Продовжила навчання за кордоном: в CIES у Парижі (1995) та в Амстердамському Університеті (1998). Працювала у творчих резиденціях: CREDAC, Париж (1996); у Бенфф центрі, Канада (1998); у Баухаузі, Дессау, Німеччина (2000—2002); в ARTELEKU, Сан-Себаст’ян, Іспанія та у FACT, Ліверпуль, Велика Британія (2001); у Кіношколі Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса UCLA (стипендія Фулбрайта, США, 2003—2004); у Тайбеї, Кванду-музеї, Тайвані (2018).

У творчій палітрі Оксани Чепелик є живопис, інсталяції, фото, відео, документальні й ігрові фільми, кінетичні твори у суспільному просторі і мультимедійні твори, створені за допомогою комп’ютерних і цифрових технологій. Її роботи базуються на дослідженнях, які вона проводить як провідний науковий співробітник лабораторії мистецтва новітніх технологій Інституту проблем сучасного мистецтва України. Художниця знаходить різні засоби виразності, щоб знайти відповіді на актуальні питання сучасності, акцентуючись на етичних, філософських і соціальних аспектах культури. Позиціонує свою практику як соціально-критичну. Працюючи з темами гендерних стереотипів, художниця критично осмислює образ жінки в пострадянському українському суспільстві. Серед тем 2010-х років — проблеми цифрової тоталітарності, віртуального контролю й кіберпростору. Чепелик завжди вкладає особистісну пристрасть у свої роботи, адже її, як жінку і мати, безпосередньо хвилюють болючі питання людства, пов’язані зі зменшенням народжуваності й ускладненням виживання.

Твори мисткині зберігаються у відомих Музеях та галерея по всьому світі в Україні, Італії, Франції, Німеччині, Австрії, Іспанії, США, Канаді, Великій Британії, Швеції, Хорватії та інших країнах.

Книги Оксани Чепелик:

  • Взаємодія архітектурних просторів, сучасного мистецтва та новітніх технологій, або мультимедійна утопія. Київ, Хімджест, 2009.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »